Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2016, 16:21

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Nadchodzi Assassin's Creed Ezio Collection na PS4 i XOne?

W bazie koreańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo pojawił się wpis dotyczący Assassin's Creed Ezio Collection na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Firma Ubisoft nie potwierdziła jeszcze istnienia takiej składanki.

W sieci pojawiły się przesłanki sugerujące nadejście składanki Assassin's Creed Ezio Collection na konsole PlayStation 4 i Xbox One. Wszystko za sprawą koreańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo (dzięki, Reddit), w bazie której pojawiła się rzeczona produkcja. Niestety, jak to bywa w tego typu przypadkach, wydawca nie zajął jeszcze oficjalnego stanowiska w tej sprawie, więc musimy poczekać na komunikat. Taki projekt nie byłby jednak niczym nadzwyczajnym, wszak podczas tej generacji konsol obrodziło nam w rozmaite remastery – wystarczy wspomnieć o Halo: The Master Chief Collection, The Last of Us: Remastered czy też nadchodzącym BioShock: The Collection. Poza tym odsłony serii Assassin's Creed z Ezio w roli głównej należą chyba do najlepszych i mają już kilka lat na karku. Dodatkowo w tym roku Ubisoft nie zamierza wydawać pełnoprawnej nowej części cyklu, więc… Tak czy siak, czekamy na stanowisko francuskiego giganta.

Ezio Auditore da Firenze to włoski asasyn, który po raz pierwszy pojawił się w drugiej odsłonie serii Assassin's Creed z 2009 roku. Postać ta z miejsca przypadła do gustu wielu graczom, więc rok później wystąpiła w Assassin's Creed: Brotherhood, a w 2011 roku w Assassin's Creed: Revelations.

Nadchodzi Assassin's Creed Ezio Collection na PS4 i XOne? - ilustracja #1
Assassin's Creed Ezio Collection w bazie koreańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo. - Nadchodzi Assassin's Creed Ezio Collection na PS4 i XOne? - wiadomość - 2016-08-18
Assassin's Creed Ezio Collection w bazie koreańskiej organizacji przyznającej kategorie wiekowe grom wideo.

W 2017 roku na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz PC-tach ukazać ma się nowa część serii, zatytułowana Assassin's Creed: Empire (nazwa robocza). Gra nie została jeszcze oficjalnie zapowiedziana, ale według plotek podczas zabawy trafimy do starożytnego Egiptu, gdzie czekać ma na nas świat trzy razy większy, niż w Assassin's Creed IV: Black Flag. Sama rozgrywka, choć trzymająca się założeń cyklu, ma przejść pewne zmiany i wzorowana będzie częściowo na grze Wiedźmin 3: Dziki Gon.