Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 sierpnia 2016, 18:39

autor: Góral

Kolejne doniesienia o Assassin's Creed: The Ezio Collection

Choć firma Ubisoft nie potwierdziła niczego oficjalnie, wygląda na to, że wkrótce doczekamy się zapowiedzi Assassin's Creed: The Ezio Collection, gdyż francuski serwis GameBlog.fr wszedł w posiadanie materiałów promocyjnych takowej produkcji.

Kilkanaście dni temu pojawiły się pierwsze doniesienia związane z grą Assassin's Creed: The Ezio Collection. Firma Ubisoft nie zapowiedziała jeszcze oficjalnie tego typu składanki, ale wygląda na to, że jest to już tylko formalność. Na francuskiej stronie GameBlog.fr (dzięki, NeoGAF) zamieszczono bowiem widoczne poniżej zdjęcie pakietu promocyjnego. Według ujawnionych informacji, kolekcja ukaże się na konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a w jej skład wejdą trzy gry – wydane w 2009 roku Assassin's Creed II, Assassin's Creed: Brotherhood z 2010 roku oraz Assassin's Creed: Revelations z 2011 roku. Wszystkie tytuły doczekają się odświeżonej oprawy graficznej wyświetlanej w rozdzielczości 1080p przy 30 klatkach na sekundę. Do tego dojdą wypuszczone do oryginalnych wersji dodatki oraz dwa filmy animowane. Premiera odbędzie się w listopadzie bieżącego roku, a za całość zapłacimy „mniej niż 70 euro”.

Assassin's Creed: The Ezio Collection / Źródło: GameBlog.fr. - Kolejne doniesienia o Assassin's Creed: The Ezio Collection - wiadomość - 2016-08-31
Assassin's Creed: The Ezio Collection / Źródło: GameBlog.fr.

W tym roku nie doczekamy się żadnej nowej, dużej odsłony serii, więc Assassin's Creed: The Ezio Collection z pewnością częściowo wypełniłoby tę lukę i umiliłoby czas osobom czekającym na przyszłoroczne Assassin's Creed: Empire (nazwa robocza). Poza tym, tego typu kolekcje są bardzo popularne na konsolach obecnej generacji i co rusz kolejne firmy decydują się na odświeżenie swoich starszych hitów. Czekamy zatem na oficjalną zapowiedź produkcji.

Kolejne doniesienia o Assassin's Creed: The Ezio Collection - ilustracja #2
Kolejne doniesienia o Assassin's Creed: The Ezio Collection - ilustracja #3

Assassin's Creed to jedna z najpopularniejszych serii gier wideo ostatnich lat. Pierwsza część ukazała się w 2007 roku i opowiada o przygodach asasyna Altaira, żyjącego w okresie trzeciej wyprawy krzyżowej. Jednak tak naprawdę, fabuła związana jest z Desmondem Milesem z czasów współczesnych, który odtwarza wspomnienia swoich przodków dzięki specjalnej maszynie. W kolejnych odsłonach poznawaliśmy jego dalsze losy oraz następnych asasynów, w tym Ezio Auditore da Firenze. Wystąpił on trzech częściach cyklu, które wejdą w skład Assassin's Creed: The Ezio Collection.