Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 maja 2019, 13:25

Kathy Rain za darmo i informacje o grze byłych pracowników Blizzarda - wieści

Dziś piszemy o przygodówce Kathy Rain, którą dziś można zdobyć za darmo na Steamie, oraz debiutanckiej produkcji niezależnego studia Bonfire, założonego przez Roba Pardo. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Kathy Rain za darmo na Steamie

W ubiegłą niedzielę Kathy Rain, czyli klasyczna przygodówka point-and-click od studia Clifftop Games, obchodziła swoje trzecie urodziny. Z tej okazji twórcy i wydawca, firma Raw Fury, zdecydowali się na udostępnienie tytułu za darmo na Steamie. Musicie się jednak śpieszyć. Tytuł można przygarnąć tylko do dziś, do godziny 19:00 czasu polskiego. Aby na stałe przypisać grę do swojej biblioteki, należy wejść na jej kartę i kliknąć przycisk Zainstaluj. Warto zaznaczyć, że produkcja posiada polską wersję językową (obejmującą wyłącznie napisy).

 1. Kathy Rain na platformie Steam
Kathy Rain musi rozwiązać tajemnicę swojego rodzinnego miasteczka. - Kathy Rain za darmo i informacje o grze byłych pracowników Blizzarda - wieści - wiadomość - 2019-05-07
Kathy Rain musi rozwiązać tajemnicę swojego rodzinnego miasteczka.

Kathy Rain została pozytywnie przyjęta zarówno przez graczy, jak i media branżowe. Tytuł wyróżnia się przyjemną, pixel-artową oprawą graficzną, ciekawą fabułą podejmującą mroczniejsze i bardziej dojrzałe tematy, dobrze zaprojektowanymi zagadkami oraz klimatem lat 90. Czy faktycznie jest ona taka dobra? Dzięki promocji każdy zainteresowany może przekonać się o tym osobiście, nie płacąc przy okazji ani złotówki.

Informacje na temat debiutanckiej gry Bonfire Studios

Minęły przeszło dwa lata odkąd Rob Pardo, główny projektant World of Warcraft, oraz Josh Mosqueira, reżyser gry Diablo III, założyli Bonfire Studios. Przez ten czas nie mieliśmy zbyt wielu informacji na temat tego, czym się zajmują. Ostatnio Pardo uchylił jednak rąbka tajemnicy i podczas imprezy GamesBeat Summit odbywającej się w Los Angeles powiedział co nieco na temat debiutanckiej gry studia (od 12:55 na poniższym filmiku).

Według słów dewelopera, ekipa z Bonfire jest nastawiona na produkowanie gier wieloosobowych, zarówno kooperacyjnych, jak i rywalizacyjnych. Te dwa typy multiplayera ma łączyć ich nadchodząca pozycja. Całość jest tworzona na silniku Unity. Co istotne, wbrew wcześniejszym plotkom tytuł nie jest przygotowywany z myślą o urządzeniach mobilnych. W centrum zainteresowania studia jest zgoła inna platforma. Cytując Parda:

Nasza pierwsza gra jest przeznaczona na komputery osobiste. Może ona z czasem wyjść na inne platformy, ale w zamierzeniu jest to produkcja „pecetowa”, przeznaczona dla ich „rdzennych” użytkowników. Nie zamierzamy nagle robić czegoś w stylu Candy Crush. Praca w Blizzardzie nauczyła nas, czego gracze chcą.

Nie wiadomo na razie, kiedy nastąpi oficjalna zapowiedź debiutanckiego projektu Bonfire Studios. Fani gier sieciowych mogą jednak już powoli ostrzyć sobie zęby.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Zombotron
 2. Warhammer Underworlds: Online
 3. The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel II
 4. Totally Accurate Battle Simulator
 5. Fire Emblem: Three Houses
 6. Space Company Simulator
 7. Rise of Industry
 8. Puyo Puyo Champions
 9. Planet Zoo
 10. Picross S2
 11. Madden NFL 20
 12. Life is Strange 2

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Planet Zoo zwiastun #1
 2. Puyo Puyo Champions zwiastun #1
 3. Picross S3 zwiastun #1
 4. Hindsight 20/20 zwiastun #1
 5. Fell Seal: Arbiter's Mark zwiastun #1
 6. Cytus Alpha zwiastun #1
 7. Close to the Sun zwiastun na premierę
 8. UglyDolls: (Nie)doskonała przygoda zwiastun #1
 9. FIA European Truck Racing Championship zwiastun #1
 10. Transport Fever 2 zwiastun #1
 11. Thea 2: The Shattering zwiastun na premierę
 12. Tamarin zwiastun #1
 13. Subnautica: Below Zero update Snowfox
 14. SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech zwiastun na premierę
 15. Ritual: Crown of Horns zwiastun #1