Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Rise of Industry (PC)

Rise of Industry PC

Project Automata

Strategia ekonomiczna, opracowana przez zespół Dapper Penguin Studios, w której wcielamy się w początkującego biznesmena.

Strategiczne | ekonomiczne | widok izometryczny | transport | indie

PC Windows
Okładka Rise of Industry (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9lutego2018

wczesny dostęp

2maja2019

2maja2019

Steam

Rise of Industry jest strategią ekonomiczną opracowaną przez zespół Dapper Penguin Studios. Wydanie tej produkcji na platformie PC wzięła na siebie firma Kasedo Games.

Fabuła

Rise of Industry pozwala nam się wcielić w rolę początkującego biznesmena. To od nas zależy, czy nasza firma wyrośnie na potentata w branży logistyki, przemysłu, rolnictwa lub górnictwa, czy też wyjdzie na prowadzenie w każdej z tych dziedzin; to ostatnie będzie jednak wymagać przede wszystkim odpowiedniego nakładu środków finansowych i doskonałej orientacji w prawach, jakimi rządzi się rynek.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Rise of Industry akcję ukazano w widoku izometrycznym. Zabawa toczy się na rozległych mapach, a podstawowym elementem rozgrywki jest wznoszenie budynków i tworzenie linii transportowych; wydobywane przez nas surowce muszą być dostarczone (łodzią, pociągiem lub samochodem ciężarowym) do fabryk produkujących rozmaite dobra, z kolei gotowe produkty (których mamy do dyspozycji ponad setkę) muszą jakoś trafić do sklepów.

Z uwagi na fakt, że poszczególne terytoria są generowane proceduralnie, każde z nich oferuje odmienne wyzwania – mowa nie tylko o zasobach naturalnych występujących jedynie w określonych miejscach, lecz także o konieczności drążenia tuneli pod wzniesieniami czy budowy mostów nad rzekami. Istotną rolę odgrywa też stawianie budynków w takich miejscach, by jak najlepiej wykorzystać możliwości oferowane przez konkretny biom. Na tym jednak nie koniec, gdyż po piętach nieustannie depcze nam konkurencja – jej obecność można jednak wykorzystać, wchodząc w układy przynoszące obopólne korzyści (aczkolwiek zazwyczaj wymaga to wykazania się znajomością technik PR-owych i marketingowych). Sukces zapewnia również elastyczność, gdyż rynek rządzi się swoimi prawami – gracz musi między innymi dbać o ochronę środowiska (na co często naciskają sąsiednie metropolie, z którymi warto utrzymywać przyjazne stosunki) oraz stawiać czoła losowym, często tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Tryby gry

W Rise of Industry gracze mogą sprawdzić swe umiejętności w trybie gry dowolnej (sandbox) lub stawić czoła wyzwaniom oferowanym przez scenariusze. Po premierze produkcja doczekała się łatki pozwalającej na zabawę w trybie multiplayer.

Kwestie techniczne

Rise of Industry na PC zwraca na siebie uwagę za sprawą oryginalnej oprawy graficznej, która może się podobać nawet pomimo swojej prostoty. Choć na pierwszy rzut oka całość może się wydawać uboga w detale, w oczy rzucają się subtelne szczegóły (pokroju ryb pływających w rzekach i jeziorach czy zróżnicowanych ładunków przewożonych przez ciężarówki), często ułatwiające orientację w sytuacji panującej na mapie i możliwościach oferowanych przez konkretne terytorium.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1,4+ GB

Ocena czytelników: 9,2 / 10 na podstawie 172 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.8 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Gry podobne do Rise of Industry

Wymagania wiekowe Rise of Industry

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Rise of Industry

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo 3.0 GHz / AMD Athlon 64 X2 6400+ 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 640 / Radeon HD 5670 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 7/8/8.1/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz / AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 / Radeon HD 7770 lub lepsza
 • 1 GB HDD
 • Windows 10 64-bit
Ekskluzywność w Epic Games Store zaczyna odstraszać deweloperów
Ekskluzywność w Epic Games Store zaczyna odstraszać deweloperów

wiadomość5 maja 2019

Okazuje się, że nie wszyscy pecetowi deweloperzy są zainteresowani intratną umową na wyłączność z serwisem Epic Games Store. Niektórzy odrzucają propozycję giganta, bojąc się utraty wizerunku oraz dostępu do szerszej grupy odbiorców - tak stało się w przypadku twórców Factorio i Rise of Industry.

Nadchodzi Project Automata - strategia ekonomiczna w stylu Transport Tycoon i Industry Giant
Nadchodzi Project Automata - strategia ekonomiczna w stylu Transport Tycoon i Industry Giant

wiadomość27 września 2016

Zespół Dapper Penguin pracuje nad strategią ekonomiczną Project Automata, która powstaje z myślą o fanach Transport Tycoon i Industry Giant. Autorzy udostępnili już demo wersji alfa i zbierają obecnie głosy na Steam Greenlight.