Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Industry Empire (PC)

Industry Empire PC

The Planner: Industry Empire; Der Planer: Industrie-Imperium

Kolejna odsłona popularnej w Niemczech serii Der Planer, która od typowej gry symulacyjnej stopniowo ewoluowała w stronę klasycznej strategii ekonomicznej.

Symulacje | ekonomiczne | elementy strategiczne

PC Windows
Okładka Industry Empire (PC)

producent: ActaLogic

wydawca: Rondomedia

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

30lipca2014

Kolejna odsłona popularnej serii Der Planer, łączącej w sobie elementy gier symulacyjnych oraz strategii ekonomicznych. W poprzednich częściach gry zajmowaliśmy się m.in. zarządzaniem firmą logistyczną i własnym gospodarstwem rolnym. Tym razem duet ActaLogic / Rondomedia umożliwia graczom wcielenie się w rolę prawdziwego przemysłowca. Ze względu na znikomą rozpoznawalność marki poza terytorium rodzimych Niemiec, gra dystrybuowana jest na świecie pod nazwą Industry Empire.

W grze mamy okazję stać się „szefem wszystkich szefów”, rozwijając swoje skromne przemysłowe imperium do rangi światowego potentata. Do naszych obowiązków należy m.in. prowadzenie badań rozwojowych, pozyskiwanie materiałów, produkcja rozmaitych dóbr w sieci posiadanych fabryk oraz dystrybucja wytworzonych produktów. Wysyłając kolejne ciężarówki z towarem do pobliskich miast, przyczyniamy się nie tylko do rozwoju własnego biznesu, ale także rozwoju całego regionu – który rośnie w oczach, korzystając z dobrej koniunktury gospodarczej.

W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu, w Industry Empire zrezygnowano niemal całkowicie z elementów symulacyjnych, koncentrując się na aspekcie czysto ekonomicznym. Dlatego też podczas gry sporo czasu spędzimy, przeglądając różnego rodzaju tabele i statystyki, odzwierciedlające rozwój naszego biznesu. Twórcy dali graczom możliwość produkcji ponad 160 różnych dóbr i nadzorowania jej – począwszy od etapu wydobycia potrzebnych surowców, poprzez cały łańcuch wytwórczy oraz sieć dystrybucji. Dodatkową atrakcję stanowi możliwość rozbudowy prywatnej rezydencji i wyposażania jej w coraz nowsze, ekskluzywne elementy dekoracyjne i użytkowe. Urozmaicenie rozgrywki stanowią także zróżnicowane scenariusze, w których mamy za zadanie ocalenie regionu od bankructwa czy też modernizację przestarzałych struktur.

Pod względem oprawy produkcja korzysta ze sprawdzonego autorskiego silnika, oferując w pełni trójwymiarową oprawę graficzną z możliwością płynnego zoomu i dowolnego obracania widoku. Mimo, iż rozgrywka dedykowana jest do zabawy w trybie jednoosobowym, wielbicielom rywalizacji oddano do dyspozycji system sieciowych rankingów, w których możemy porównywać swoje osiągnięcia z wynikami innych graczy.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Industry Empire

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Industry Empire

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Core 2 Duo 2.4 GHz, 2 GB RAM, Karta grafiki 256 MB (GeForce 7600 GT lub lepsza), 450 MB HDD, Windows XP/Vista/7/8