Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 18 listopada 2016, 15:18

autor: Adrian Werner

Mercenaries Saga 2 - taktyczne RPG z 3DS-a trafiło na iOS-a i Androida

Znane z konsoli przenośnej Nintendo 3DS turowe taktyczne jRPG Mercenaries Saga 2 doczekało się mobilnych konwersji na systemy iOS i Android.

Znane z wyśmienitego jRPG-a Adventure Bar Story studio RideonJapan właśnie wypuściło swoją kolejną mobilną produkcję. Jest nią gra zatytułowana Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle, należąca do kategorii taktycznych RPG-ów.

W kampanii wcielamy się w wojownika imieniem Claude, będącego wodzem podległego księciu koronnemu zakonu Srebrnych Orłów. Fabuła zaczyna się od polowania zorganizowanego na cześć władcy. W jego trakcie dochodzi do próby zamachu na księcia. Udaje się ją powstrzymać, ale sukces jest połowiczny – ratujemy życie monarchy, ale zostaje on zraniony zatrutym ostrzem. Claude wraz z najlepszymi rycerzami zakonu udaje się na wyprawę na północ w celu znalezienia antidotum w postaci legendarnego kwiatu Erni.

Gra jest klasycznie zrealizowanym taktycznym RPG-iem, wzorowanym na japońskich klasykach tego gatunku, takich jak Final Fantasy Tactics czy serie Ogre Battle i Fire Emblem. Zabawa polega więc głównie na toczeniu turowych bitew, które rozgrywają się na niewielkich planszach ukazanych z perspektywy izometrycznej.

Podczas starć dowodzimy kilkuosobowym oddziałem bohaterów i kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie ich zdolności specjalnych oraz robienie użytku z przewagi, jaką mogą zapewnić elementy otoczenia. Gra może pochwalić się całkiem sprawną sztuczną inteligencja, której pokonanie, zwłaszcza w późniejszych etapach kampanii, stanowi spore wyzwanie.

Mobilna wersja Mercenaries Saga 2: Order Of The Silver Eagle ukazała się na iOS-a i Androida. Na pierwszym z nich gra kosztuje 13 złotych, a na drugim można ją pobrać za darmo i rozegrać kilka pierwszych rozdziałów, a potem resztę odblokować jednorazową płatnością w tej samej wysokości. W obu przypadkach jest to cena promocyjna, obniżona z okazji premiery i za kilka dni podskoczy do 22 zł. Jako ciekawostkę warto na koniec dodać, że pierwotnie produkcja zadebiutowała w zeszłym roku na Nintendo 3DS, gdzie w dystrybucji cyfrowej kosztuje ok. 23 zł.

Mercenaries Saga 2 w App Store

Mercenaries Saga 2 w Google Play