Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 2 lutego 2017, 12:55

autor: Adrian Werner

Fire Emblem Heroes zadebiutowało na iOS i Androidzie

Do dystrybucji w serwisach App Store i Google Play trafiła gra Fire Emblem Heroes, czyli taktyczne RPG firmy Nintendo. Produkcja stanowi mobilny debiut tej popularnej na konsolach marki.

Doczekaliśmy się wreszcie premiery Fire Emblem Heroes, czyli pierwszej mobilnej odsłony popularnego cyklu taktycznych RPG-ów firmy Nintendo. Produkcja ukazała się na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Fire Emblem Heroes to pierwsza mobilna odsłona marki. - Fire Emblem Heroes zadebiutowało na iOS i Androidzie - wiadomość - 2017-02-02
Fire Emblem Heroes to pierwsza mobilna odsłona marki.
FIRE EMBLEM HEROES W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Nintendo
  2. Gatunek: taktyczne RPG
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play

Akcja gry toczy się w krainie, od której prowadzą magiczne drogi do wszystkich uniwersów, jakie mogliśmy odwiedzić w poprzednich odsłonach serii. Wcielamy się w postać potrafiącą przywoływać z tych innych światów bohaterów. Umiejętność tę wykorzystujemy do zwerbowania armii dla królestwa Askran, za pomocą której rzucimy wyzwanie złemu Imperium Emblian. Zwycięstwo nie będzie łatwe, gdyż nasi wrogowie również potrafią ściągać herosów z innych wymiarów.

Zabawa sprowadza się głównie do toczenia turowych bitew. System walki jest odrobinę uproszczony w porównaniu z konsolowymi odsłonami marki, ale i tak oferuje sporo taktycznej głębi. Fabuła gry pozwoliła autorom zaprezentować bardzo obszerną galerię postaci i podczas rozgrywki kluczową rolę odgrywa właściwe wykorzystywanie ich zdolności specjalnych.

Potyczki rozgrywane są na małych mapach, które w całości mieszczą się na jednym ekranie. Sprawia to, że starcia są szybkie, co dobrze pasuje do specyfiki platform mobilnych.

Gra oferuje kilka trybów zabawy. Możemy rozgrywać misje fabularne, szlifować statystyki w wieży treningowej, spróbować sił w pojedynkach na arenie lub bawić się w scenariusze bojowe w ramach tzw. bitew bohaterów, gdzie pokonani herosi dołączają do naszej armii.

Wydaje się, że firma Nintendo nie do końca przewidziała, jak duże zainteresowanie wzbudzi Fire Emblem Heroes. Obecnie serwery gry nie wyrabiają z obciążeniem i często nie udaje się pobrać potrzebnych danych. Mamy nadzieję, że te problemy szybko zostaną rozwiązane.

  1. Fire Emblem Heroes w App Store
  2. Fire Emblem Heroes w Google Play