Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Partia: The Broken Lineage (AND)

Partia: The Broken Lineage

Partia: The Broken Lineage to taktyczne turowe RPG. Gra opowiada o wojnie domowej toczonej o kontrolę nad ludzkim królestwem w krainie fantasy, a zabawa sprowadza się głównie do serii potyczek, rozgrywanych w dużej skali.

RPG | fantasy | turowe | taktyczne

Okładka Partia: The Broken Lineage (AND)

data premiery gry:

20lis2012

iOS

7paź2014

AND

Partia: The Broken Lineage to wydana na mobilny system AND i iOS taktyczna gra RPG. Projekt opracowało studio Imago Software; jest to produkcja dostępna w modelu premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Fabuła

Akcja gry toczy się w krainie fantasy znanej jako Partia, zdominowanej przez rasę ludzką po tym, jak kilka tysięcy lat wcześniej wygrała ona wojnę z orkami i elfami. Większość kampanii obraca się wokół problemów królestwa Grana. Monarchia ta istnieje od raptem kilku dekad, które upłynęły pod znakiem ciągłej ekspansji dzięki talentom króla Valdemara, a następnie stagnacji za czasów rządów jego syna. Po śmierci drugiego z nich w królestwie wybucha wojna domowa między jego spadkobiercami. Po stronie pierworodnego stoi prawo, ale młodszego popiera lud. To wokół konfliktu między nimi obraca się cała fabuła, która zamiast na klasycznym ratowaniu świata, koncentruje się na rozgrywkach politycznych i militarnych.

Mechanika

Kampania w wydanym na platformę AND i iOS Partia: The Broken Lineage składa się z długiej serii walk. Pomiędzy starciami trafiamy regularnie do różnych miast, w których możemy robić to, co w klasycznych RPG-ach, czyli eksplorować okolice, odwiedzać sklepy, rozwijać umiejętności u trenerów za pomocą zarobionych pieniędzy i zgromadzonych punktów doświadczenia, sprawdzać talenty postaci na arenach oraz wypełniać zadania.

Większość czasu spędzamy jednak na toczeniu turowych starć. Mapy są dużych rozmiarów, a i skala jest spora – często zamiast klasycznych RPG-owych potyczek mamy do czynienia z małymi bitwami. Rozbudowana mechanika walki oraz duże zróżnicowanie jednostek i celów misji sprawiają, że starcia się nie nudzą nawet po długich godzinach zabawy.

Dodatkowe emocje zapewnia to, że postacie, które zginą w walce, przepadają na zawsze. Możemy albo pogodzić się z ich stratą, albo rozegrać całą długą bitwę od samego początku.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Partia: The Broken Lineage

12+

Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#13 – taktyczne RPG)
Najlepsze gry mobilne bez mikropłatności (#13 – taktyczne RPG)

wiadomość16 maja 2016

Dzisiejszy odcinek cyklu omawiającego najlepsze gry mobilne bez mikropłatności postanowiliśmy poświęcić taktycznym RPG-om. W zestawieniu nie mogło zabraknąć kultowego Final Fantasy Tactics.

Partia - mobilny odpowiednik Fire Emblem (najlepsze mobilne RPG #16)
Partia - mobilny odpowiednik Fire Emblem (najlepsze mobilne RPG #16)

wiadomość4 kwietnia 2016

W kolejnym odcinku naszego cyklu przypominamy Partia: The Broken Lineage, czyli taktycznego RPG-a, wzorowanego na kultowym cyklu Fire Emblem.

iOS
AND