Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikBijatykiANDiOS
Okładka Dragon Ball Legends (AND)
OkładkaDragon Ball Legends (AND)

Dragon Ball Legends

Charakteryzująca się niezwykle prostym systemem sterowania hybryda bijatyki i gry karcianej. Produkcja jest osadzona w popularnym świecie Dragon Balla, znanym z mangi Akiry Toriyamy, a także stworzonego na jej kanwie anime.

Bijatyki | manga i anime | karciane | Dragon Ball

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Dragon Ball Legends Premiera

17maj2018

AND

1cze2018

iOS

Gry podobne do Dragon Ball Legends

Mortal Kombat X

Injustice: Gods Among Us

Injustice 2

Gra Dragon Ball Legends na platformie AND i iOS jest hybrydą bijatyki i gry karcianej. Produkcja wyróżnia się widowiskowością oraz prostym systemem sterowania i czerpie pełnymi garściami ze znanego z anime oraz mangi Akiry Toriyamy uniwersum Dragon Balla. Za stworzenie tego tytułu odpowiada firma Bandai Namco Entertainment.

Fabuła

W kampanii dla pojedynczego gracza Dragon Ball Legends wcielamy się w zupełnie nowego bohatera, stworzonego przez autora mangi, Akirę Toriyamę. Przedstawiona w grze historia stanowi nieznany dotychczas rozdział sagi Dragon Ball.

Mechanika

Dragon Ball Legends w wersji na AND i iOS pozwala graczom wcielać się w postacie znane z mangi oraz anime i toczyć pojedynki z ludźmi z całego świata – warto przy tym zaznaczyć, że równocześnie możemy kontrolować maksymalnie trzech herosów, pomiędzy którymi przełączamy się płynnie w trakcie starcia.

Cechą charakterystyczną tego tytułu jest proste i bardzo intuicyjne sterowanie – do grania wystarczy jeden palec. Zaatakowanie wymaga dotknięcia ekranu w dowolnym miejscu, a by poruszyć się bohaterem przesuwamy palcem w odpowiednim kierunku – przy czym, jeśli robimy to we właściwym momencie, mamy możliwość wykonania uniku. Z kolei techniki specjalne egzekwujemy dotykając znajdujących się u dołu ekranu, jednorazowych kart. Po wykorzystaniu zostają one zastąpione przez inne. Co ważne, do używania wspomnianych manewrów potrzebna jest energia KI – generujemy ją dotykając ekranu we właściwym miejscu i przytrzymując na nim palec. Karty należą do kilku odmiennych kategorii (takich jak walka wręcz, ataki na odległość, wsparcie, ataki specjale oraz ostateczne – ultimate), co nadaje grze nieco strategicznej głębi. Zdobywamy je w sposób typowy dla podobnych produkcji, czyli grając. Od czasu do czasu bierzemy także udział w prostych sekwencjach QTE – ma to miejsce wówczas, gdy obydwaj wojownicy zaatakują w tym samym momencie.

Ostatnim ważnym elementem zabawy są tzw. techniki Rising Rush, czyli niezwykle potężne ataki, okraszone specjalnymi, animowanymi wstawkami. Możliwość ich wykonania aktywuje się stopniowo w trakcie walki, a kiedy się na to zdecydujemy, musimy wybrać jedną kartę. Podobny wybór otrzymuje przeciwnik i jeśli wybierze tak samo jak my, uda mu się przetrwać z resztką życia. W przeciwnym wypadku wygrywamy starcie. Niezależnie od tego, czy osiągnęliśmy sukces, po wykonaniu ataku Rising Rush tracimy wszystkie pozostałe karty.

Tryby gry

Wydana na AND i iOS gra Dragon Ball Legends posiada zarówno rozbudowaną kampanię dla pojedynczego gracza, jak i pełnoprawny tryb PvP, w ramach którego możemy toczyć starcia z żywymi przeciwnikami z całego świata.

Kwestie techniczne

Dragon Ball Legends wyróżnia się śliczną oprawą graficzną, która – pomimo swojej trójwymiarowej natury – jest stylizowana w taki sposób, by przypominać znane fanom anime. Zarówno postacie, jak i areny wiernie oddają klimat komiksowych i animowanych pierwowzorów, a starcia są świetnie animowane i niezwykle widowiskowe.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,9 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Dragon Ball Legends: 12+

AND
iOS