Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2016, 11:44

autor: luckie

Fragment rozgrywki z Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter z komentarzem

Premiera gry Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter już za niecały miesiąc. W międzyczasie fani zapewne chętnie obejrzą gameplay z komentarzem twórców, na którym przedstawiono pierwsze etapy rozgrywki i przybliżono podstawowe elementy mechaniki.

Studio Frogwares przygotowało interesujący materiał z nadchodzącej gry Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter. Około 12-minutowe nagranie przedstawia początkowe etapy opowieści, które zostały odpowiednio przycięte, aby ukazać najciekawsze fragmenty i uwypuklić kluczowe elementy mechaniki rozgrywki. Całość okraszono dodatkowo komentarzem twórców. Nawet jeśli oglądaliście poprzednio opublikowany gameplay, to i tak w poniższym filmie znajdziecie sporo nowych informacji.

Kolejna odsłona serii gier poświęconych najsłynniejszemu detektywowi literatury nowożytnej spróbuje zgrabnie połączyć elementy akcji z przygodówką. Warto zauważyć, że momenty, w których bohater przemierza ulice miasta lub śledzi podejrzanych przywodzą na myśl cykl Assassin’s Creed. Podczas zbierania dowodów możemy sobie pomóc włączając tryb detektywa niczym w grach z serii Batman: Arkham. Z kolei rozmowy z kluczowymi postaciami przypominają nieco L.A. Noire, choć tutaj znajdziemy jeszcze więcej opcji. Holmes będzie mógł dokładnie przyjrzeć się wyglądowi przesłuchiwanych oraz ich otoczeniu i na tej podstawie wyciągać wnioski – trafne lub nie.

Twórcy Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter czerpali inspiracje z innych popularnych gier. - Fragment rozgrywki z Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter z komentarzem - wiadomość - 2016-05-13
Twórcy Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter czerpali inspiracje z innych popularnych gier.

Ciekawie wygląda też system interpretacji poszlak, który sprawi, że gracz sam będzie musiał ruszyć głową i wykazać się logicznym myśleniem. W ten sposób uzyskane konkluzje postawią nas przed niebanalnymi wyborami moralnymi, np. czy powiedzieć małemu chłopcu o szemranych interesach, w jakie był zaangażowany jego ojciec, czy utrzymać sierotę w błogiej nieświadomości. Zobaczymy, jak mechanika ta sprawdzi się w praktyce.

Premierę Sherlock Holmes: The Devil’s Daughter zaplanowano na 10 czerwca 2016 roku. Wydaniem tytułu na PC, PlayStation 4 i Xboksa One zajmuje się firma Bigben Interactive.

  1. Oficjalna strona gry Sherlock Holmes: Het Devil’s Daughter