Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowe3DSiOSAND
Okładka Monster Strike (AND)
OkładkaMonster Strike (AND)

Monster Strike

Monster Strike 3DS

Bitewna gra logiczno-zręcznościowa z elementami strategii oraz RPG. Prowadzimy w niej własną drużynę potworów do walki z kolejnymi przeciwnikami, sukcesywnie rozwijając ich parametry i ewoluując do coraz silniejszych wersji.

Zręcznościowe | elementy RPG | elementy logiczne | elementy strategiczne | kooperacja

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Monster Strike Premiera

27wrz2013

iOS

14gru2013

AND

17gru2015

3DS

producent: Mixi wydawca: Mixi Strona oficjalna

Gry podobne do Monster Strike

Puzzle & Dragons

Angry Birds Evolution

Puzzle Quest 2

Monster Strike to wydana na urządzeniach mobilnych z systemem iOS, AND i 3DS bitewna gra logiczno-zręcznościowa z elementami strategii oraz RPG. Tytuł został przygotowany przez ekipę japońskiego portalu społecznościowego Mixi, we współpracy z Yoshiki Okamotą – twórcą Games Republic i byłym współpracownikem firm Konami oraz Capcom, mającym swój udział w postaniu takich tytułów, jak Final Fight czy Street Fighter II.

Na platformach mobilnych produkcja dostępna jest w modelu free-to-play, w którym rolę waluty premium pełnią specjalne kule, pozwalające m.in. na regenerację energii, powtarzanie nieudanych misji, bądź wyhodowanie unikalnych gatunków potworów.

Mechanika

Mechanikę rozgrywki w Monster Strike można by porównać do wydanego na urządzeniach mobilnych Puzzle & Dragons, a także wielu podobnych produkcji, w których zadaniem graczy jest walka z kolejnymi falami przeciwników za pomocą zdobywanych i rozwijanych w toku rozgrywki postaci – w tym przypadku tytułowych potworów. Tym, co wyróżnia grę Mixi od konkurencji jest fakt, że rozgrywka nie polega tu wyłącznie na dopasowywaniu kart postaci znajdujących się na polu bitwy. Walka w Monster Strike wykorzystuje bowiem mechanikę bilardowo/pinballową, a atakowanie przeciwników odbywa się poprzez „wystrzeliwanie” naszych potworów w taki sposób, aby przed uderzeniem rywala zderzały się ze ścianami i sojusznikami, generując szereg dodatkowych bonusów, takich jak eksplozje, pociski, promienie lasera itp.

Każdy z kontrolowanych potworów opisany został oczywiście swoimi indywidualnymi parametrami, takimi jak ilość HP, siła ataku czy prędkość poruszania się. W toku rozgrywki parametry te mogą być rozwijane wraz ze wzrostem ich doświadczenia, zdobywanego za realizację kolejnych misji. Możliwe jest także dokonywanie rozmaitych fuzji i ewolucji potworów do ich znacznie potężniejszych postaci.

Tryby gry

Wydany na platformie iOS, AND i 3DS Monster Strike oferuje możliwość zabawy zarówno w trybie single player, jak i w kooperacji z maksymalnie 3 przyjaciółmi. W grze znajdziemy też dwa typy zadań: Normal i Quest, z których te pierwsze powiązane są z główną kampanią fabularną, zaś pozostałe dostępne są wyłącznie przez ograniczoną ilość czasu, a nagrodą za ich wykonanie są znacznie rzadsze rodzaje potworów.

Tryb gry: single / multiplayer  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Monster Strike: 12+

iOS
AND
3DS