Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2021, 09:00

Przyszłe gry Bethesda Softworks będą ekskluzywne dla platform z Game Passem

Phil Spencer – szef Xboksa – sprecyzował kwestię ekskluzywności przyszłych tytułów firmy Bethesda Softworks, która w zeszłym roku została przejęta przez Microsoft. Produkcje te trafią wyłącznie na platformy, na których dostępna jest usługa Xbox Game Pass.

W SKRÓCIE:

  1. Phil Spencer stwierdził w niedawnej wypowiedzi, że przyszłe gry studia Bethesda Softworks będą ekskluzywne dla platform, na których istnieje abonament Xbox Game Pass;
  2. szef Xboksa zapewnił, że firma nie zamierza wycofywać się z dotychczasowych zobowiązań, a gry, które już są dostępne na innych urządzeniach, nadal na nich będą.

W czasie eventu związanego z oficjalnym przejęciem firmy Bethesda Softworks przez Microsoft, Phil Spencer odniósł się do kwestii trapiącej wielu graczy – potencjalnej ekskluzywności przyszłych gier twórców serii The Elder Scrolls dla konsol marki Xbox. Wygląda na to, że tytuły te będą dostępne na platformach, na których funkcjonuje abonament Xbox Game Pass (obecnie są to Xboksy i pecety).

Chcę, abyście wiedzieli, że w tym wszystkim chodzi o dostarczenie wam wspaniałych, ekskluzywnych gier na platformy, na których dostępna jest usługa Game Pass. To jest nasz cel, to jest powód, dla którego to robimy, to jest podstawa tego partnerstwa, które budujemy - a gdy skończymy, możliwości twórcze, które będziemy w stanie wprowadzić na rynek dla klientów marki Xbox będą najlepsze, jakie kiedykolwiek były – powiedział Phil Spencer.

Szef Xboksa podkreślił przy tym, że nie dotyczy to gier, które już są dostępne na innych platformach – nie musimy się obawiać, że zostaną z nich wycofane.

Oczywiście nie mogę tu siedzieć i mówić, że każda gra Bethesdy jest na wyłączność Xboksa, bo wiemy, że to nieprawda. Istnieją zobowiązania, które zamierzamy zrealizować. Mamy gry, które istnieją na innych platformach i zamierzamy je wspierać tam gdzie są. Istnieją społeczności graczy - kochamy te społeczności i będziemy w nie inwestować - i w przyszłości mogą się też pojawić inne rzeczy... czy sprawy związane z umowami, czy spuścizna związana z innymi platformami, którą będziemy się zajmować – stwierdził szef Xboksa.

Warto odnotować, że studio Bethesda Softworks pracuje obecnie nad dwiema wyczekiwanymi grami RPG – Starfield oraz The Elder Scrolls VI.

Przejęcie firmy ZeniMax Media (właściciela Bethesda Softworks) przez Microsoft zostało ogłoszone we wrześniu zeszłego roku i było jednym z największych wydarzeń branżowych ostatnich dwunastu miesięcy. Gigant z Redmond wydał na tę transakcję 7,5 miliarda dolarów, ale kwota ta z pewnością zwróci się z nawiązką.

  1. Xbox – strona oficjalna
  2. Bethesda Softworks – strona oficjalna