Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 marca 2021, 21:07

Microsoft i Bethesda z dużymi zapowiedziami dopiero latem

Dzisiejsza konferencja Microsoftu oraz Bethesdy nie zdradziła żadnych informacji na temat nowych gier. Na zapowiedzi musimy poczekać do lata.

W SKRÓCIE:
  • Microsoft i Bethesda pokażą nowe gry dopiero latem.
  • Firmy ominą przy tym targi E3, stawiając na własną prezentację.

Wspólna konferencja Bethesdy oraz Microsoftu okazała się zawodem dla graczy oczekujących informacji o nowych produkcjach. Wydarzenie skupiło się na celebracji rozpoczęcia współpracy między dwoma firmami. Ich dyrektorzy do spraw marketingu, Aaron Greenberg oraz Erin Losi, zdradzili, że na zapowiedzi musimy poczekać do lata. Ponadto wyjawili, że ogłoszenia z ich strony najprawdopodobniej ominą targi E3. Microsoft i Bethesda mogą więc planować własną prezentację, dzięki której nie będą musiały konkurować z innymi firmami.

Gracze, którzy czekali na nowe informacje na temat kolejnej odsłony The Elder Scrolls, Starfield czy Halo Infinite, muszą więc uzbroić się w cierpliwość. Prezentacja wymienionych tytułów odbędzie się pomiędzy końcówką czerwca a połową września. Możliwe, że dowiemy się wtedy również, które gry Bethesdy pojawią się jedynie na PC oraz Xboksie Series X/S. Oficjalnie o tym, że Microsoft zdecyduje się na taki ruch, dowiedzieliśmy się bowiem dwa dni temu.

Podczas konferencji zdradzono jednak nowe informacje na temat tytułów, które dostępne będą w subskrypcji Xbox Game Pass. Od 12 marca w usłudze obecnych będzie aż 20 gier od Bethesdy. Wśród nich wymienić można serie takie jak Doom, The Elder Scrolls i Fallout.