Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2021, 13:28

autor: Adrian Werner

Premiera Little Nightmares 2 - sequela równie dobrego co pierwowzór

Doczekaliśmy się premiery Little Nightmares 2. Najnowsza platformówka zespołu Tarsier Studios dostępna jest na PC i konsolach.

LITTLE NIGHTMARES 2 W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Tarsier Studios
  • Wydawca: Bandai Namco Entertainment
  • Gatunek: platformówka
  • Platformy: PC, PS4, XONE, Switch, w przyszłości także PS5 i XSX

Na rynku zadebiutowała gra Little Nightmares II, czyli kontynuacja udanej platformówki studia Tarsier z 2017 roku. Sequel trafił równocześnie na PC oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Produkcja oferuje lokalizację kinową, czyli z polskimi napisami.

Dzięki wstecznej kompatybilności w Little Nightmares 2 mogą także zagrać posiadacze PlayStation 5 i Xboksa Series X/S. W planach są również dedykowane wersje na konsole nowej generacji, ale na te wydania poczekamy dłużej.

Gra spotkała się z ciepłym przyjęciem. Według serwisu Metacritic wersja pecetowa posiada średnią ocen na poziomie 84%, podobnie jak wydanie na Nintendo Switch. W przypadku edycji na PS4 jest to 82%, a na Xboksa One - 81%. Wyniki te są podobne do tych uzyskanych przez pierwszą część cyklu.

Little Nightmares II przypadło do gustu również naszemu redaktorowi, który wystawił grze notę 8.0/10. Sequel został też entuzjastycznie przyjęty przez graczy. Na Steamie 93% ocen użytkowników jest pozytywnych.

Produkcja chwalona jest za imponujące projekty lokacji, ciekawe zagadki oraz miodne mechanizmy rozgrywki. Doskonałe opinie zbiera również niepokojący klimat gry.

Jeśli rozważacie zakup Little Nightmares 2 na PC, to warto wpierw zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi oraz zagrać w demo. Wersja demonstracyjna dostępna jest również na Xboksie One, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

  1. Recenzja gry Little Nightmares 2
  2. Strona internetowa gry Little Nightmares 2