Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2021, 13:35

autor: Sarafan

BlizzCon 2021 - Diablo obecne w planie wydarzenia Blizzarda

Blizzard ujawnił pełny plan corocznej imprezy dla fanów gier studia. Tegoroczny BlizzCon (nazwany w tym roku BlizzConline) odbędzie się w dniach 19-21 lutego. Jak zawsze możemy spodziewać się wielu ciekawych informacji dotyczących produkcji amerykańskiego dewelopera, w tym nowych informacji na temat serii Diablo.

W SKRÓCIE:
  • Blizzard opublikował pełny plan tegorocznego BlizzCon.
  • Tegoroczne wydarzenie potrwa trzy dni.
  • Na fanów produkcji amerykańskiego studia czekają liczne atrakcje, w tym potencjalna zapowiedź remastera Diablo II.
  • Nie zabraknie także wydarzeń dotyczących World of Warcraft, Hearthstone, Overwatch czy Starcrafta.
  • Zabraknie nowych informacji dotyczących Warcraft III Reforged.

Tegoroczny BlizzCon z uwagi na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa będzie wydarzeniem ściśle sieciowym i zadebiutuje pod nową nazwą - BlizzConline. Blizzard opublikował właśnie pełny plan nadchodzącego wydarzenia. Jak wspominaliśmy w jednym z newsów, impreza wystartuje 19 lutego o godzinie 23:00 czasu polskiego. Transmisja z wydarzenia odbędzie się na głównym kanale Blizzarda w serwisie Twitch oraz na kanałach poświęconych poszczególnym produkcjom amerykańskiego studia. Łącznie transmisja będzie się odbywać na sześciu kanałach. Możemy spodziewać się wielu ciekawych informacji na temat World of Warcraft, Hearthstone, Diablo, Overwatch oraz gier strategicznych autostwa Blizzarda.

Na szczególną uwagę może zasługiwać ceremonia otwarcia, podczas której powinniśmy poznać najnowsze plany amerykańskiego studia. Fani z pewnością liczą na przybliżoną datę premiery Diablo IV. Możliwa jest także zapowiedź nieujawnionych dotąd produkcji. Nie jest wykluczone, że Blizzard w trakcie otwarcia tegorocznego BlizzConu zapowie remaster Diablo II.

Drugi dzień BlizzConu upłynie pod znakiem tematycznych transmisji, które rozpoczną się o godzinie 12:10. Fanów World of Warcraft zainteresuje z pewnością spotkanie, które zainauguruje panel poświęcony grze. Mamy z niego dowiedzieć się o najnowszych planach dotyczących MMORPG Blizzarda. W późniejszych godzinach twórcy podzielą się z graczami tajemnicami dotyczącymi WoW. Będziemy mieli także okazję obejrzeć spotkanie z aktorami dubbigującymi produkcję. Wieczorem polskiego czasu zostanie też zorganizowany panel, na którym twórcy odpowiedzą na pytania społeczności.

BlizzCon 2021 - Diablo obecne w planie wydarzenia Blizzarda - ilustracja #1
Podczas BlizzConu poznamy najnowsze plany Blizzarda odnośnie World of Warcraft. Źródło: worldofwarcraft.com

Bogato zapowiada się transmisja poświęcona serii Diablo. Oprócz potencjalnej zapowiedzi odświeżonej wersji drugiej części gry, możemy spodziewać się informacji dotyczących nowej zawartości do Diablo III. Odbędzie się także spotkanie z twórcami, którzy odpowiedzą na pytania dręczące fanów. Podobnie jak w przypadku WoW, deweloperzy podzielą się także tajemnicami związanymi z hack‘n’slashem amerykańskiego studia. Wieczorem można spodziewać się także transmisji, podczas której na żywo zostanie pokazane tworzenie szkicu jednego z bossów Diablo IV.

BlizzCon 2021 - Diablo obecne w planie wydarzenia Blizzarda - ilustracja #2
Fani serii Diablo czekają na ujawnienie daty premiery czwartej części gry. Źródło: creativeuncut.com.

Ciekawie zapowiada się transmisja na kanale Overwatch. Rozpocznie się ona od przedstawienia kulisów powstawania drugiej części gry. Następnie odbędzie się spotkanie z aktorami dubbigującymi oraz rozmowa z kompozytorami muzyki do sieciowej strzelanki Blizzarda. Wieczorem będzie miał miejsce także turniej, w którym zmierzą się mistrzowie Overwatch League.

Gracze Hearthstone także mogą liczyć na ciekawe atrakcje. Podczas pierwszego spotkania, jeden z developerów – Brian Kibler – przedstawi najnowsze plany Blizzarda odnośnie tej produkcji. Nieco później odbędzie się turniej pokazowy z udziałem streamerów, skupiający się na dobrze znanym fanom produkcji trybie „Ustawka”. Podobnie jak w przypadku WoW i Diablo, także tutaj odbędzie się spotkanie Q&A z twórcami gry.

Kanał dotyczący gier strategicznych będzie gościł najlepszych graczy e-sportowej sceny StarCrafta i StarCrafta II. Odbędzie się drużynowy turniej, którego zwycięzcy otrzymają tytuł arcymistrza tej produkcji. Fanów klimatów retro z pewnością zaciekawi z kolei panel, w którym odsłonięte zostaną kulisy powstawania klasycznych pozycji Blizzarda.

Drugiego dnia, podczas wieczornej sesji, zostaną zaprezentowane dzieła społeczności. Można spodziewać interesujących artworków, występów, cosplayów, a także historii pisanych.

Impreza zakończy się trzeciego dnia, w którym poznamy, między innymi, przepisy kucharskie na potrawy inspirowane światem Azeroth, obejrzymy pojedynek streamerów Hearthstone oraz zobaczymy na żywo, jak powstają artworki na potrzeby gier Blizzarda.

Omówiliśmy tutaj tylko najważniejsze wydarzenia z tegorocznego BlizzConu. Po więcej szczegółów zapraszamy do pełnego planu wydarzenia. Z pewnością zawiedzeni mogą się czuć fani Warcrafta III. Jak wiadomo odświeżona wersja RTS-a Blizzarda była rozczarowująca. Wiele osób miało nadzieję, że podczas BlizzConu zostanie przedstawiony plan, który obejmie dodanie do gry brakujących funkcji. Niestety podczas tegorocznego BlizzConu zabraknie wydarzeń poświęconych tej produkcji.

Warto przypomnieć, że w poprzednim roku impreza została całkowicie odwołana. Wydarzeniu w 2019 roku towarzyszyły z kolei spore kontrowersje, związane z protestami w Hongkongu. W 2018 roku impreza spotkała się z chłodnym przyjęciem ze strony fanów z powodu zapowiedzi mobilnej wersji Diablo. Miejmy nadzieję, że tym razem obejdzie się bez podobnych problemów. Tegoroczny BlizzCon będzie okazją do poprawy wizerunku amerykańskiego dewelopera.