Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2021, 13:20

autor: Miłosz "AlexB" Szubert

BlizzCon 2021 - szczegóły na temat sieciowego wydarzenia Blizzarda

Firma Blizzard podała szczegóły na temat imprezy BlizzConline, która odbędzie się w dniach 19–20 lutego. Przez dwa dni trwania imprezy pojawi się szereg informacji i atrakcji związanych z najważniejszymi produkcjami studia Blizzard – wszystko to będzie dostępne do obejrzenia całkowicie za darmo.

W SKRÓCIE
  1. Firma Blizzard opublikowała szczegóły na temat wydarzenia BlizzConline, określanym również przez media jako BlizzCon 2021.
  2. Impreza odbędzie się w dniach 19–20 lutego.
  3. Możemy spodziewać się szeregu streamów, podczas których między innymi poznamy nowe informacje na temat nadchodzącej zawartości do gier firmy z Irvine.
  4. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, udział w BlizzConline będzie całkowicie darmowy.

Jedną z imprez branżowych, które stały się „ofiarą” epidemii koronawirusa, był ubiegłoroczny BlizzCon. Na szczęście jednak dla miłośników produkcji studia Blizzard, przygotowano dla nich odpowiedni substytut. Mowa tu BlizzConline, określanym również jako BlizzCon 2021, całkowicie sieciowym wydarzeniu, które zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbędzie się w dniach 19-20 lutego. Czego konkretnie możemy się spodziewać po tym wydarzeniu? Oto szczegóły podane przez samą ekipę z Irvine.

Przede wszystkim, jak już kilkukrotnie zapewniono, udział w wydarzeniu BlizzConline będzie całkowicie darmowy. Oficjalne streamy znajdziecie na tej stronie oraz na popularnych platformach streamingowych, takich jak Twitch czy YouTube. Transmisje będą dostępne w 12 językach, w tym angielskim z napisami arabskimi, portugalskimi, chińskimi, francuskimi, hiszpańskimi, japońskimi, koreańskimi, niemieckimi i rosyjskimi.

Pierwszego dnia BlizzConline, tj. 19 lutego, transmisje wystartują o godzinie 23:00 czasu polskiego. Na pierwszy ogień pójdzie segment otwierający, w którym zaprezentowana zostanie nowa zawartość, którą wkrótce otrzymają tytuły stworzone przez studio Blizzard. Nie sprecyzowano, które konkretnie, lecz można spokojnie założyć, że fani Overwatcha, Hearthstone'a, Diablo III, World of Warcraft czy Heroes of the Storm otrzymają nieco świeżych informacji na temat swoich ulubionych produkcji. Później cała zabawa przeniesie się na sześć różnych kanałów tematycznych, gdzie przez trzy godziny omawiane będą szczegóły. Dzięki temu sami zdecydujecie, czy chcecie poświęcić uwagę jedynie pozycjom, które Was najbardziej interesują, czy też rzucić okiem na wszystko po trochu.

Drugi dzień BlizzConline rozpocznie się o godzinie 21:00 czasu polskiego. Transmisja ponownie zostanie podzielona na kilka kanałów, na których będzie prezentowana przede wszystkim społeczność Blizzarda. Zobaczymy między innymi zwycięzców różnych konkursów i ich niezwykłe prace, różne nietypowe zabawy z udziałem e-sportowców oraz „wiele innych atrakcji”.

Dokładniejsza rozpiska poszczególnych transmisji będących częścią imprezy BlizzConline ma zostać zaprezentowana w najbliższych dniach. Jeśli chcecie być na bieżąco z tym tematem, to warto byście obserwowali oficjalną stronę firmy Blizzard.

BlizzCon 2021 - szczegóły na temat sieciowego wydarzenia Blizzarda - ilustracja #1
Czym zaskoczy firma Blizzard podczas nadchodzącego BlizzConline?

A co jeśli akurat nie będziecie mogli wziąć udziału w wydarzeniu BlizzConline? Nic straconego. Wszystkie streamy będą dostępne do odtworzenia za darmo w archiwum wideo.

Nadchodzącej imprezy już nie może doczekać się J. Allen Brack, prezez firmy Blizzard. Cytując jego słowa (via Business Wire):

Nie mogliśmy pozwolić, by minęło zbyt wiele czasu bez kontaktu z naszą społecznością w duchu BlizzConu, i oto właśnie chodzi w nadchodzącym wydarzeniu – o spotkanie się z przyjaciółmi z całego świata oraz świętowanie więzi i doświadczeń, które dzielimy dzięki grom. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że podzielimy się kilkoma szczegółami na temat tego, nad czym pracowały ostatnio zespoły - i choć nie będzie to zwykły BlizzCon, sieciowy format daje nam wyjątkową okazję, by nieco zamieszać z formułą i stworzyć show specjalnie dla fanów w domach.

Na koniec przypominamy, że w tym roku firma Blizzard świętuje swoje 30. urodziny. Z tej okazji można zakupić specjalne jubileuszowe pakiety. Szczegóły na ich temat znajdziecie w osobnej wiadomości.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard