Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 maja 2020, 10:10

autor: AlexB

BlizzCon 2020 odwołany

Blizzard zdecydował się na odwołanie tegorocznej edycji imprezy BlizzCon. Słynna firma rozważa jednak zastępstwo w formie wydarzenia sieciowego. Najprawdopodobniej odbędzie się ono na początku przyszłego roku.

Kolejną ofiarą epidemii koronawirusa, jeśli chodzi o imprezy branżowe, został BlizzCon. Po przeszło miesiącu wahania, z uwagi na bezpieczeństwo i zdrowie pracowników oraz potencjalnych uczestników, firma Blizzard w końcu zdecydowała się na odwołanie tegorocznej edycji swojej konferencji.

Jesteśmy głęboko rozczarowani koniecznością podjęcia tej decyzji i nie wątpimy, że wielu z Was odczuje to samo. Naprawdę kocham BlizzCon i wiem, że wszyscy w Blizzardzie podzielają ten sentyment. Będzie nam brakowało kontaktu z wieloma z Was na konferencji i możliwości „doładowania naszych nerdowskich baterii” tej jesieni - czytamy w oficjalnym oświadczeniu wystosowanym przez Saralyn Smith, producentkę wykonawczą w Blizzardzie.

BlizzCon 2020 odwołany - ilustracja #1
Nie doczekamy się BlizzConu w tym roku.

Choć BlizzCon się nie odbędzie, nie oznacza to, że Blizzard nie zamierza zorganizować wydarzenia, które w jakimś stopniu zastąpiłoby tę konferencję. Rozważana jest opcja zorganizowania internetowej transmisji na żywo. Miałaby się ona odbyć na początku przyszłego roku. W planach jest również przeniesienie do sieci przynajmniej części turniejów e-sportowych zazwyczaj towarzyszących BlizzConowi. Wszelkie szczegóły na ten temat powinniśmy poznać w najbliższej przyszłości.

  1. Oficjalna strona firmy Blizzard
  2. Oficjalna strona imprezy BlizzCon