Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 lutego 2021, 13:18

STALKER Anomaly 1.5 zadebiutował w pełnej wersji

Modyfikacja S.T.A.L.K.E.R. Anomaly 1.5 wyszła z fazy otwartej bety i jej pełna wersja jest już dostępna do pobrania. Pozycja ta oferuje całkiem nową kampanię fabularną oraz usprawnienia mechanik rozgrywki.

Mimo iż od premiery ostatniej odsłony cyklu S.T.A.L.K.E.R minęło 11 lat, to marka nadal cieszy się popularnością wśród graczy, którzy ciągle mają okazję powracać do Zony. W sierpniu 2019 roku informowaliśmy, że do fazy otwartej bety wszedł samodzielny mod S.T.A.L.K.E.R. Anomaly 1.5 rozwijany przez grupę Anomaly Developers. Ostatecznie pozycja ta doczekała się pełnoprawnej premiery i jest już dostępna dla każdego zainteresowanego za pośrednictwem strony ModDB.

Mod Anomaly 1.5 powstał na bazie wydanej w 2009 roku gry S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci i całkowicie przerabia mechaniki rozgrywki znane z oryginału. Oferuje on między innymi 3D PDA, koło do zarządzania kompanami oraz ulepszoną sztuczną inteligencję mieszkańców Zony. Całość została także poddana procesowi optymalizacji, który zmniejszył wagę plików.

Źródło: https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/images - STALKER Anomaly 1.5 zadebiutował w pełnej wersji - wiadomość - 2021-02-02
Źródło: https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/images
Źródło: https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/images - STALKER Anomaly 1.5 zadebiutował w pełnej wersji - wiadomość - 2021-02-02
Źródło: https://www.moddb.com/mods/stalker-anomaly/images

Modyfikacja oferuje także kilka trybów zabawy. Najważniejszym z nich jest podzielona na cztery części kampania fabularna Lost to the Zone, w ramach której da się wykonać szereg różnych misji głównych i pobocznych. Oprócz tego można także spróbować swoich sił w trybach sandboksowym i wojny frakcji.

Sama instalacja moda jest stosunkowo prosta – wystarczy jedynie pobrać modyfikację i wypakować do jednego folderu. Następnie należy uruchomić launcher i cieszyć się rozgrywką.

  1. Anomaly na ModDB
  2. S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - poradnik do gry