Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2019, 14:40

autor: Bartosz "XxX" Faryna

Ruszyła otwarta beta samodzielnego moda S.T.A.L.K.E.R. Anomaly

Fani S.T.A.L.K.E.R.-a mają powody do radości. Do otwartej bety trafił właśnie samodzielny, darmowy mod o nazwie Anomaly, oparty na grze S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci.

Anomaly to samodzielny, darmowy mod, który wszedł właśnie do otwartej bety. - Ruszyła otwarta beta samodzielnego moda S.T.A.L.K.E.R. Anomaly - wiadomość - 2019-08-27
Anomaly to samodzielny, darmowy mod, który wszedł właśnie do otwartej bety.

Od premiery pierwszego S.T.A.L.K.E.R.-a minęło wiele lat, jednak najbardziej zapaleni fani regularnie mają okazję, aby powrócić do postapokaliptycznego świata gry. Tym razem za sprawą moda Anomaly, który został właśnie udostępniony w otwartej becie. Gra działa na 64-bitowym silniku Open X-Ray.

Mod został stworzony przez Anomaly Developers i opiera się na tytule z 2009 roku - S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci. Anomaly nie wymaga jednak posiadania podstawowej wersji gry. Jest to samodzielny, spakowany mod, którego wystarczy ściągnąć, wypakować i cieszyć się rozgrywką.

Mod Anomaly wzbogaca grę o wiele nowych głównych zadań, całą masę zadań pobocznych, system samonaprawy, rozbudowany system kamuflażu, rozszerzone A-Life oraz kilka nowych systemów rzemieślniczych takich jak gotowanie czy produkcja leków.

Twórcy moda zmienili grę na niemal każdej płaszczyźnie, aby jak najlepiej oddać postapokaliptyczny klimat S.T.A.L.K.E.R.-a. Dodatkowo ulepszono system pogodowy oraz dodano cały edytor, dzięki któremu gracze mogą ingerować w zmienną aurę Strefy.

Sztuczna inteligencja (A-Life) również doczekała się kilku ważnych zmian. Stalkerzy podróżują znacznie częściej i regularnie zgłaszają swoją aktywność w poszczególnych częściach Strefy. Dodatkowo sam teren podlega ciągłym zmianom, dzięki czemu każda rozgrywka będzie inna i będzie niosła ze sobą nowe niespodzianki. Poprawiono również system kamuflażu. Na to czy gracz zostanie wykryty wpływ mają m.in. sprzęt, zachowanie oraz ranga i reputacja stalkera. Wyjątkowo niskie lub wysokie wartości przyciągają uwagę wrogów.

Twórcy moda postarali się, aby Anomaly jak najlepiej oddawało postapokaliptyczny klimat gry. - Ruszyła otwarta beta samodzielnego moda S.T.A.L.K.E.R. Anomaly - wiadomość - 2019-08-27
Twórcy moda postarali się, aby Anomaly jak najlepiej oddawało postapokaliptyczny klimat gry.

W Anomaly istnieje również opcjonalny tryb konfliktu, w którym gracze dostaną możliwość przejęcia kontroli nad własną frakcją i kierowania poczynaniami jej członków tak, aby zajmowali jak największą część Strefy. Zmian doczekał się również ekwipunek. Wszystkie urządzenia pracują teraz na własnych bateriach, które można wymieniać między poszczególnymi sprzętami. Z PDA znalezionego przy martwym stalkerze gracz może wyciągnąć teraz wiele istotnych informacji, które pomogą mu w dalszej rozgrywce.

To nie wszystkie nowości i zmiany, jakich możecie spodziewać się w otwartej becie moda Anomaly. Szczegółowy opis większości z nich znajdziecie na stronie Moddb, gdzie umieszczono również link do pobrania gry.