Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 maja 2020, 15:51

W Warcraft 3: Reforged nadal brakuje funkcji zapowiedzianych przez deweloperów

Gracze Warcrafta III: Reforged zwracają uwagę na to, że po ponad trzech miesiącach od premiery w grze nadal brakuje sporo funkcji, które deweloperzy obiecali przywrócić. Do tej pory ukazały się tylko cztery patche (głównie naprawiające błędy oraz optymalizację), a komunikacja ze strony twórców jest praktycznie zerowa.

W SKRÓCIE:
  • jeden z użytkowników Reddita zwrócił uwagę na to, że po trzech i pół miesiąca od premiery Warcrafta III: Reforged w grze nadal brakuje sporo funkcji, które miały zostać przywrócone;
  • do tej pory ukazały się cztery patche głównie naprawiające błędy i usprawniające optymalizację;
  • w produkcji wciąż nie znajdziemy m.in. klanów, profili graczy, niestandardowych kampanii czy też drabinek rankingowych, o które od dłuższego czasu proszą fani.

Jak pewnie doskonale pamiętacie, premiera Warcrafta III: Reforged, czyli odświeżonej wersji kultowego RTS-a Blizzarda, okazała się totalną porażką. Gracze niesamowicie skrytykowali produkcję, której średnia ocen użytkowników w serwisie Metacritic do tej pory utrzymuje się na poziomie 0,6/10. Powodów tak fatalnego odbioru było wiele – m.in. zmiany w licencji użytkownika, całkowite porzucenie starego klienta gry, niespełnione obietnice dotyczące przerywników filmowych czy też po prostu niedociągnięcia natury technicznej (w grafice czy też interfejsie).

W Warcraft 3: Reforged nadal brakuje funkcji zapowiedzianych przez deweloperów - ilustracja #1
Warcraft III: Reforged nadal z masą problemów.

Poza tym w Warcrafcie III: Reforged zabrakło wielu funkcji z oryginalnej wersji gry, takich jak niestandardowe mapy w trybie dla pojedynczego gracza (te zawsze trzeba było uruchamiać online), autorskie kampanie, profile graczy, klany czy też drabinki rankingowe. Już kilka dni po premierze deweloperzy zapewniali graczy, że mimo tak wielu problemów część z tych elementów powróci w przyszłości. Jednakże, jak donosi jeden z użytkowników Reddita o nicku Angzt, po trzech i pół miesiąca od debiutu w grze zmieniło się bardzo niewiele.

Co do tej pory naprawiono w grze?

Do tej pory pojawiły się cztery patche, które naprawiły część bugów oraz problemów, a także odrobinę polepszyły optymalizację gry. W nowej wersji Warcrafta można już ogrywać niestandardowe mapy w trybie dla pojedynczego gracza (offline), aczkolwiek pozostałe elementy, które deweloperzy zapowiedzieli, że powrócą (m.in. klany, drabinki rankingowe oraz niestandardowe kampanie), do tej pory się nie pojawiły. Gracze mogą co najwyżej korzystać z podobnych funkcji w sieci stworzonych przez osoby trzecie. Co więcej, kuleje także komunikacja ze strony twórców. Mimo wcześniejszych zapewnień do tej pory nie wiadomo, kiedy zapowiadane funkcje faktycznie powrócą do gry.

Wielu graczy wciąż boli fakt, że nie mogą nawet w żaden sposób zagrać legalnie w oryginalną wersję gry, aczkolwiek warto pamiętać, że Blizzard nadal przyjmuje zwroty Warcrafta III: Reforged (niezależnie od liczby rozegranych godzin). Niestety przykro obserwować upadek tak cenionej serii, ale póki co nic nie zapowiada, że odpowiedzialni za remaster deweloperzy w najbliższym czasie zmienią swoje podejście do dalszego wsparcia gry.