Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 stycznia 2020, 09:42

autor: Aquma

Premiera Warcraft 3 Reforged

Dziś ma miejsce premiera Warcraft III: Reforged - remake’u klasycznej strategii czasu rzeczywistego Warcraft III: Reign of Chaos od studia Blizzard Entertainment, wraz z dodatkiem The Frozen Throne. Tytuł jest dostępny wyłącznie na komputerach.

Debiut odświeżonego Warcrafta 3. - Premiera Warcraft 3 Reforged - wiadomość - 2020-01-29
Debiut odświeżonego Warcrafta 3.

Dziś na rynku debiutuje Warcraft III: Reforged - odświeżona wersja kultowej gry strategicznej od firmy Blizzard Entertainment. Produkcja jest dostępna wyłącznie na komputerach - możecie ją nabyć w sklepie Blizzarda. Za standardową edycję trzeba zapłacić 29,99 euro (około 127 złotych). Wydanie Spoils of War wyceniono na 39,99 euro (w przybliżeniu 170 złotych). Warto zaznaczyć, że tytuł posiada pełną polską wersję językową.

Warcraft III: Reforged to klasyczna strategia czasu rzeczywistego (RTS). Remake zawiera kampanie fabularne z Warcraft III: Reign of Chaos oraz dodatku The Frozen Throne. Fabuła obydwu tytułów skupia się na losach księcia Arthasa Menethila - bohatera, który okazał się być niezwykle ważny dla świata Warcrafta. Reforged, podobnie jak klasyk, posiada także sieciowy tryb wieloosobowy (co ciekawe, stara i nowa produkcja są w tym względzie kompatybilne). Odświeżona wersja oferuje ulepszoną oprawę graficzną i poprawki balansu rozgrywki. Nie zabrakło także wsparcia dla edytora.

Niestety, jak wskazują posty na forum Reddit, nie wszystko wyszło idealnie. Część graczy narzeka na problemy techniczne oraz błędy. Rozczarowuje również fakt usunięcia pewnych funkcji (mowa m.in. o klanach, profilach czy rankingu w trybie multiplayer), przy czym na tę kwestię wskazują także osoby posiadające starą edycję (Reforged ją zmieniło, by wymusić kompatybilność). W komentarzach często krytykuje się też fakt, że obecna wersja nie współpracuje z kampaniami stworzonymi przez użytkowników.

Niektórym graczom nie spodobał się także fakt, że kampania Reign of Chaos wykorzystuje teraz zmiany w mechanice i równowadze rozgrywki wprowadzone w The Frozen Throne. Chyba największe wątpliwości budzi jednak oprawa graficzna - sceny fabularne, które miały wyglądać zupełnie inaczej, są prezentowane w sposób zbliżony do oryginalnego tytułu (zerknijcie na poniższe porównanie wersji z 2018 i 2020 roku).

Jeśli jesteście zainteresowani Warcraft III: Reforged, zalecamy zapoznanie się ze zaktualizowanymi wymaganiami sprzętowymi, które zostały wczoraj opublikowane.

  1. Warcraft III: Reforged - strona oficjalna