Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPSPGBAGCNNDSPS2XBOXWii
Okładka Avatar: The Last Airbender (PC)

Avatar: The Legend of Aang

Avatar: The Last Airbender

Avatar: The Last Airbender jest grą akcji z elementami gatunku cRPG, opartą na popularnym serialu animowanym, emitowanym przez dziecięcy kanał telewizyjny Nickelodeon. Bohaterem jest Aang – chłopiec podejrzewany o bycie wcieleniem Ducha Planety.

Akcji | TPP | fantasy | seriale animowane | elementy RPG

Okładka Avatar: The Last Airbender (PC)

producent: AWE Productions

wydawca: THQ Inc.

data premiery gry:

10paź2006

PC PS2 XBOX GCN GBA PSP NDS

13lis2006

Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Avatar: The Last Airbender jest grą akcji z elementami gatunku cRPG, opartą na popularnym serialu animowanym, emitowanym przez dziecięcy kanał telewizyjny Nickelodeon. Bohaterem jest Aang – chłopiec podejrzewany o bycie wcieleniem Ducha Planety. Wraz z trzema przyjaciółmi (Katara, Sokka i Haru) wyrusza na wyprawę, mającą przywrócić równowagę świata.

Pomimo określania gry mianem cRPG, o wiele większy nacisk położono na walki, nie odbiegające swoją dynamiką od wielu bijatyk. Bohaterowie posługują się różnorodnymi sztukami walki, a ponadto wspierają się magią, opartą na opanowaniu czterech żywiołów: Ziemi, Powietrza, Wody i Ognia.

Wraz z rozwojem fabuły i pokonywaniem kolejnych wrogów, postaci zyskują punkty doświadczenia, za które polepszają swoje umiejętności, poznają nowe czary i techniki. W tym aspekcie gra nie odbiega od innych produkcji typu cRPG.

Walczymy używając przycisku, odpowiedzialnego za atak, a bronimy się za pomocą bloku. Ponadto, wykorzystując odpowiednią kombinację klawiszy, odpalamy ataki specjalne i czary. Swoje ciosy możemy łączyć w efektowne kombinacje. Walka zużywa Chi – energię duchową bohaterów. Dlatego też w trakcie starcia wskazane jest przełączanie się pomiędzy nimi. Ataki specjalne przyporządkowujemy do odpowiednich klawiszy za pośrednictwem menu gry.

W trakcie rozgrywki bohaterowie zwiedzają cały, znany z serialu, świat - odwiedzają wszystkie cztery narody, zamieszkujące krainy Avatara, spotykają znane postaci, a także poznają zupełnie nowe. Podobnie sprawa przedstawia się w przypadku potworów – walczyć można nie tylko ze stworami znanymi z telewizji, lecz także z nowymi, wymyślonymi specjalnie na potrzeby gry. Wrażenie uczestnictwa w animowanej serii potęguje kreskówkowa, pełna kolorów grafika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 692 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Avatar: The Legend of Aang

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Avatar: The Legend of Aang

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Nintendo GameCube

Nintendo GameCube

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Avatar: The Burning Earth - kolejna gra na podstawie popularnej kreskówki
Avatar: The Burning Earth - kolejna gra na podstawie popularnej kreskówki

wiadomość14 czerwca 2007

Pierwsza gra na kanwie animowanego serialu pt. Avatar: The Last Airbender sprzedawana jest w Europie pod nazwą Avatar: The Legend of Aang. Korporacja THQ zapowiedziała właśnie oficjalnie kolejny elektroniczno-rozrywkowy produkt, traktujący o przygodach Aanga i ferajny. Zatytułowano go Avatar: The Burning Earth, a w gronie platform docelowych umieszczono PS2, X360, Wii, GBA i NDS.

Cztery gry od THQ, Inc. na start konsoli Nintendo Wii
Cztery gry od THQ, Inc. na start konsoli Nintendo Wii

wiadomość17 października 2006

Koncern THQ, Inc. od lat intensywnie wspiera konsole firmy Nintedno, nie powinno zatem nikogo dziwić, że jego przedstawiciele szykują konkretną ofertę dla najnowszego urządzenia rodem z Japonii. W momencie debiutu Wii na rynku, dostępne będą aż cztery gry tego producenta.

PC
PS2
XBOX
GCN
Wii
GBA
PSP
NDS