Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 sierpnia 2022, 10:32

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Ładny start Spider-Man na PC, ale gorszy niż God of War

Choć debiut pecetowej wersji Marvel’s Spider-Man na Steam można uznać za bardzo udany, to hitowa produkcja o Pajączku nie pokonała dotychczasowego lidera rankingu platformy – God of War.

Chwalony zarówno przez graczy jak i uznanych krytyków hit z konsol Sony po dwóch latach od premiery zawitał także na komputerach osobistych. Pierwsze recenzje Marvel’s Spider-Man Remastered na portalu Metacritic wskazują, że mamy do czynienia z bardzo dobrą produkcją (ocena branżowych specjalistów waha się na poziomie 87/100). Doskonale odzwierciedlają to również liczby na platformie Valve.

Według danych serwisu SteamDB, gracze tłumnie rzucili się na Marvel's Spider-Man Remastered w szczytowym momencie tytuł mógł poszczycić się imponującą liczbą 64,893 aktywnych graczy, zaś w chwili pisania tej wiadomości w zabawie uczestniczy 31,519 osób.

Ładny start Spider-Man na PC, ale gorszy niż God of War - ilustracja #1
Źródło: Twitter/@BenjiSales

Co ciekawe, jest to jednak dopiero drugi najpopularniejszy tytuł z PlayStation udostępniony na „blaszakach”. Pierwsze miejsce należy do God of War. Produkcja z 2018 roku, która kilka miesięcy temu również otrzymała swoją PC-ową wersję, mogła liczyć na 73,529 graczy w peaku, a aktualnie jest to 1,645 użytkowników platformy Valve.

Oczywiście należy pamiętać, że Marvel's Spider-Man Remastered to wciąż świeża gra na Steamie, więc możemy być niemal pewni, że podbije ona nieco swoje statystyki w ciągu najbliższych dni. Oznacza to, że Kratos i jego syn Atreus mogą powoli zacząć się oglądać za siebie.

Na koniec przypomnijmy, że posiadaczy pecetów w tym roku czeka jeszcze jedna produkcja o marvelowskim superbohaterze. W listopadzie, bowiem m.in. na Steam trafi dobrze znany z konsol PlayStation Marvel's Spider-Man: Miles Morales. Jesteśmy niezmiernie ciekawi jak ten tytuł poradzi sobie w starciu z innymi, popularnymi grami na platformie.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej

E3 2021