Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Croixleur (PC)
OkładkaCroixleur (PC)

Croixleur PC

Croixleur to Zręcznościówka typu hack-n-slash stworzona przez japońskie studio souvenir circ. Zabawa polega na toczeniu bitew z hordami wrogów na zamkniętych arenach.

Akcji | TPP | fantasy | hack'and'slash | beat 'em up

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Croixleur Premiera PC

24stycznia2013

producent: souvenir circ wydawca: Nyu Media Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Croixleur to gra akcji typu hack-n-slash wzorowana na serii Devil May Cry. Opracowało ją niezależne japońskie studio souvenir circ.

Fabuła gry nie należy do skomplikowanych. Akcja toczy się w magicznym królestwie Ilance. Od zawsze o kontrolę nad nim walczą dwie frakcje - rycerzy i arystokratów. Zamiast jednak prowadzić ze sobą wojnę, każde stronnictwo wystawia najbardziej utalentowanego młodego wojownika ze swoich szeregów. Rezultat ich konfrontacji w specjalnych zawodach decyduje o tym, kto na kolejne lata obejmie kontrolę nad wojskiem i będzie chronił królową. My wcielamy się w nastolatkę Lucrezię Vinconti i naszym zadaniem jest wypadnięcie w tym teście lepiej niż konkurentka imieniem Francesca Storaro.

Croixleur to gra akcji typu hack-n-slash przypominająca tryb Blood Palace z serii Devil May Cry. Tak jak w cyklu firmy Capcom, zabawa polega na toczeniu bitew z hordami wrogów na zamkniętych arenach. Po każdym zwycięstwie gracz przenoszony jest na kolejne piętro, z silniejszymi i bardziej licznymi przeciwnikami. Autorzy postawili na rozbudowany system walki. Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze wybierają cztery bronie, z przypisanymi do nich specjalnymi atakami. Zabici wrogowie upuszczają monety, a ich zbieranie pozwala na uzyskanie bonusów do kombosów oraz odblokowanie nowych technik. Bardziej zaawansowani gracze wykorzystywać mogą umiejętność przerywania ciosów, aby uniknąć przestojów między kolejnymi atakami. Gra pozwala też na stosowanie specjalnej techniki doskakiwania, podczas której na kilka klatek postać staje się odporna na obrażenia. Dzięki temu można łatwiej wykorzystywać krótkie chwile, w których przeciwnicy się odsłaniają.

Gra zawiera kampanię fabularną oferującą alternatywne ścieżki oraz kilka różnych zakończeń. Dostępne są także dwa dodatkowe tryby – Score Attack i Endless. W pierwszym z nich otrzymujemy trzy minuty na uzyskanie jak największej ilości punktów. Natomiast w trybie Endless stajemy naprzeciwko niekończących się fal wrogów i naszym zadaniem jest wytrzymanie jak najdłużej.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Croixleur: Odpowiednia dla każdego wieku.

Croixleur Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.0 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 64 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7