Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 stycznia 2013, 07:07

Premiera i demo Croixleur - japońskiego niezależnego slashera

Coraz częściej japońskie pecetowe gry niezależne otrzymują wersje anglojęzyczne. Najnowszym przejawem tego godnego pochwały trendu jest slasher Croixleur. Ta inspirowana serią Devil May Cry produkcja trafiła właśnie do sprzedaży, a premierze towarzyszyło wypuszczenie dema.

W Croixleur nie brakuje starć z dużymi bossami. - Premiera i demo Croixleur - japońskiego niezależnego hack-n-slasha - wiadomość - 2013-01-26
W Croixleur nie brakuje starć z dużymi bossami.

Firma Nyu Media wypuściła anglojęzyczną wersję Croixleur, czyli pecetowej gry akcji typu hack-n-slash, którą opracowało niezależne japońskie studio souvenir circ. Produkcja dostępna jest w cenie 4,99 euro, czyli w przeliczeniu niecałe 20 zł. Opublikowano również wersję demonstracyjną, dzięki czemu każdy może się osobiście przekonać czy warto zainwestować w ten tytuł.

  1. Croixleur - strona oficjalna
  2. Croixleur - wersja demonstracyjna
  3. Croixleur - na GamersGate

Fabuła gry nie należy do skomplikowanych. Akcja toczy się w magicznym królestwie Ilance. Od zawsze o kontrolę nad nim walczą dwie frakcje - rycerzy i arystokratów. Zamiast jednak prowadzić ze sobą wojnę, każde stronnictwo wystawia najbardziej utalentowanego młodego wojownika ze swoich szeregów. Rezultat ich konfrontacji w specjalnych zawodach decyduje o tym, kto na kolejne lata obejmie kontrolę nad wojskiem i będzie chronił królową. My wcielamy się w nastolatkę Lucrezię Vinconti i naszym zadaniem jest wypadnięcie w tym teście lepiej niż konkurentka imieniem Francesca Storaro.

Croixleur to gra akcji typu hack-n-slash przypominająca tryb Blood Palace z serii Devil May Cry. Tak jak w cyklu firmy Capcom, zabawa polega na toczeniu bitew z hordami wrogów na zamkniętych arenach. Po każdym zwycięstwie gracz przenoszony jest na kolejne piętro, z silniejszymi i bardziej licznymi przeciwnikami. Autorzy postawili na rozbudowany system walki. Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze wybierają cztery bronie, z przypisanymi do nich specjalnymi atakami. Zabici wrogowie upuszczają monety, a ich zbieranie pozwala na uzyskanie bonusów do kombosów oraz odblokowanie nowych technik. Bardziej zaawansowani gracze wykorzystywać mogą umiejętność przerywania ciosów, aby uniknąć przestojów między kolejnymi atakami. Gra pozwala też na stosowanie specjalnej techniki doskakiwania, podczas której na kilka klatek postać staje się odporna na obrażenia. Dzięki temu można łatwiej wykorzystywać krótkie chwile, w których przeciwnicy się odsłaniają.

Gra zawiera kampanię fabularną oferującą alternatywne ścieżki oraz kilka różnych zakończeń. Dostępne są także dwa dodatkowe tryby – Score Attack i Endless. W pierwszym z nich otrzymujemy trzy minuty na uzyskanie jak największej ilości punktów. Natomiast w trybie Endless stajemy naprzeciwko niekończących się fal wrogów i naszym zadaniem jest wytrzymanie jak najdłużej.

Obecnie Croixleur można nabyć na oficjalnej stronie i mniejszych serwisach dystrybucji elektronicznej, ale Nyu Media chce wypuścić grę również na Steam. Dlatego wydawca przystąpił do programu Greenlight i ma nadzieję, że dzięki głosom graczy uda się zrealizować ten cel.

  1. Croixleur na Steam Greenlight