Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Metroid Prime Trilogy (Wii)

Metroid Prime Trilogy Wii

Metroid Prime Trilogy to pakiet trzech pierwszoosobowych gier akcji, których bohaterką jest Samus Aran, międzygalaktyczna łowczyni nagród. W zestawie znalazły się: Metroid Prime, Metroid Echoes i Metroid Corruption.

Przygodowe | FPP | science fiction | pakiet | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo Wii
Okładka Metroid Prime Trilogy (Wii)

producent: Retro Studios

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji Wii:

24sierpnia2009

4września2009

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid Prime Trilogy to zbiór strzelanin na konsolę Nintendo Wii. Autorzy projektu zebrali na jednym dysku trzy odsłony FPS-owej serii – pierwszą część Metroid Prime’a, kontynuację - Echoes oraz zwieńczenie trylogii - Corruption. Zestaw odróżnia się od pojedynczych elementów cyklu specjalnym menu, w którym możemy obejrzeć odblokowane w grach dodatki – np. szkice koncepcyjne, a także posłuchać utworów pochodzących ze ścieżek dźwiękowych poszczególnych tytułów.

Wszystkie odsłony Metroid Prime’a łączy postać międzygalaktycznej łowczyni nagród, Samus Aran, która zmaga się z Kosmicznymi Piratami. Schemat rozgrywki to rozbudowany miks gry przygodowej ze strzelaniną FPP, gdzie niejednokrotnie od refleksu dużo istotniejsze jest solidne główkowanie. We wszystkich produkcjach istnieje konieczność skanowania terenu, zdobywania coraz to nowych części ekwipunku czy też prowadzenia wymagających walk z bossami.

W tym celu nasza bohaterka korzysta z tzw. Beamów, czyli działek pozwalających strzelać pociskami energetycznymi. Obok znanego z pierwszej części Power Beama w kolejnych dostępne są również Light i Dark Beamy, które stosujemy naprzemiennie w zależności od tego, czy poruszamy się po ciemnym czy jasnym terenie.

Metroid Prime Trilogy umożliwia także korzystanie z kilku wariantów rozgrywki w sieci. Prócz tego wszystkie części trylogii zostały przystosowane do współpracy z kontrolerami Wii, choć pierwotnie Metroid Prime oraz Echoes wydane były na konsolę GameCube, gdzie nie korzystano jeszcze z sensorów ruchu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 141 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Metroid Prime Trilogy

Klasyfikacja PEGI Metroid Prime Trilogy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Wieści ze świata (Fable III, Splinter Cell: Conviction, Forza 3) 11/1/10
Wieści ze świata (Fable III, Splinter Cell: Conviction, Forza 3) 11/1/10

wiadomość11 stycznia 2010

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj dowiemy się kiedy Lionhead ujawni szczegóły Fable III, co znajdzie się na okładce lutowego Game Informera oraz która seria piłkarska zdominowała Europę. Zapraszamy do lektury!