Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweWii
Okładka Metroid Prime Trilogy (Wii)
OkładkaMetroid Prime Trilogy (Wii)

Metroid Prime Trilogy Wii

Metroid Prime Trilogy to pakiet trzech pierwszoosobowych gier akcji, których bohaterką jest Samus Aran, międzygalaktyczna łowczyni nagród. W zestawie znalazły się: Metroid Prime, Metroid Echoes i Metroid Corruption.

Przygodowe | FPP | science fiction | pakiet | reedycje/remastery/remaki | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Metroid Prime Trilogy Premiera Wii

24sierpnia2009

pudełko PL

4września2009

producent: Retro Studios wydawca: Nintendo wydawca PL: Stadlbauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Metroid Prime Trilogy

Call of Duty: World at War

Far Cry: Vengeance

Red Steel 2

Metroid Prime Trilogy to zbiór strzelanin na konsolę Nintendo Wii. Autorzy projektu zebrali na jednym dysku trzy odsłony FPS-owej serii – pierwszą część Metroid Prime’a, kontynuację - Echoes oraz zwieńczenie trylogii - Corruption. Zestaw odróżnia się od pojedynczych elementów cyklu specjalnym menu, w którym możemy obejrzeć odblokowane w grach dodatki – np. szkice koncepcyjne, a także posłuchać utworów pochodzących ze ścieżek dźwiękowych poszczególnych tytułów.

Wszystkie odsłony Metroid Prime’a łączy postać międzygalaktycznej łowczyni nagród, Samus Aran, która zmaga się z Kosmicznymi Piratami. Schemat rozgrywki to rozbudowany miks gry przygodowej ze strzelaniną FPP, gdzie niejednokrotnie od refleksu dużo istotniejsze jest solidne główkowanie. We wszystkich produkcjach istnieje konieczność skanowania terenu, zdobywania coraz to nowych części ekwipunku czy też prowadzenia wymagających walk z bossami.

W tym celu nasza bohaterka korzysta z tzw. Beamów, czyli działek pozwalających strzelać pociskami energetycznymi. Obok znanego z pierwszej części Power Beama w kolejnych dostępne są również Light i Dark Beamy, które stosujemy naprzemiennie w zależności od tego, czy poruszamy się po ciemnym czy jasnym terenie.

Metroid Prime Trilogy umożliwia także korzystanie z kilku wariantów rozgrywki w sieci. Prócz tego wszystkie części trylogii zostały przystosowane do współpracy z kontrolerami Wii, choć pierwotnie Metroid Prime oraz Echoes wydane były na konsolę GameCube, gdzie nie korzystano jeszcze z sensorów ruchu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: podzielony ekran   Liczba graczy: 1-4  

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 142 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 7.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Metroid Prime Trilogy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.