Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2015, 10:45

autor: Luc

H1Z1 - dziś ruszają testy konkurenta DayZ

Po kilku przesunięciach i opóźnieniach, H1Z1 nareszcie trafi w ręce graczy. W startujących dziś testach wersji alfa nowego tytułu Sony Online Entertaiment mogą wziąć udział posiadacze pecetów oraz konta na platformie Steam.

Już za kilka godzin ponownie przeniesiemy się do ponurej rzeczywistości walcząc o przetrwanie. - H1Z1 - dziś ruszają testy konkurenta DayZ - wiadomość - 2015-01-15
Już za kilka godzin ponownie przeniesiemy się do ponurej rzeczywistości walcząc o przetrwanie.

Po niekwestionowanym sukcesie wciąż nieukończonego DayZ, wysyp sieciowych gier o zombie był nieunikniony. Jednym z tytułów, który próbuje zbudować swoją pozycję na tej sprawdzonej formule jest H1Z1 – oparte o model F2P MMO, przeznaczone na konsole PlayStation 4 oraz komputery stacjonarne. Od oficjalnej zapowiedzi produkcji minęło już kilka miesięcy, gra jednak dopiero teraz wkracza w fazę otwartych testów w ramach programu Steam Early Access. Możliwość udziału w technicznej alfie mają wszyscy chętni, którzy zdecydują się wykupić jeden z dwóch pakietów – za 20 lub 40 dolarów (cena obowiązująca dla USA; w Europie zapewne 20 i 40 euro). Twórcy uczulają jednocześnie, że tytuł wciąż ma mnóstwo niedoróbek oraz braków, które mają nadzieję z czasem nadrobić. Listę tego, czego konkretnie spodziewać można się po H1Z1 w obecnym stanie, publikowaliśmy jakiś czas temu w odrębnym wpisie.

W momencie premiery wczesnego dostępu (około godziny 19:00 polskiego czasu), zostanie uruchomione łącznie 150-200 unikalnych serwerów – zarówno tych przeznaczonych dla PvP, jak i PvE. W obu przypadkach gracze otrzymają możliwość odhaczenia opcji „hardcore”, w której rozgrywka będzie znacznie bardziej wymagająca. Twórcy w osobnym oświadczeniu poinformowali, że w pierwszej kolejności zostaną aktywowane serwery umieszczone na terenie Stanów Zjednoczonych, a w chwilę później te znajdujące się w Europie.

H1Z1 to gra MMO, w której zadaniem gracza jest przeżycie w postapokaliptycznej rzeczywistości pełnej krwiożerczych zombie. W walce z nieumarłymi pomogą graczom własnoręcznie wytworzone narzędzia oraz konstrukcje. W odróżnieniu od konkurencyjnego DayZ, na jednym serwerze może znajdować się jednocześnie kilka tysięcy graczy – to, czy zechcą ze sobą współpracować w obliczu wspólnego zagrożenia czy wzajemnie na siebie polować, zależy tylko i wyłącznie od nich. Tytuł zostanie wydany w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami.