Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 15 stycznia 2015, 10:13

autor: Pirlond

Dead Rising: Watchtower – ujawniono datę premiery filmu

Wiadomo już, kiedy pojawi się film na podstawie gier z serii Dead Rising. Produkcja nosząca podtytuł Watchtower zadebiutuje w usługach dystrybucji cyfrowej 27 marca tego roku.

Dead Rising: Watchtower ukaże się 27 marca. Film pojawi się w pierwszej kolejności w Stanach Zjednoczonych, gdzie dostępny będzie na wyłączność w należącej do koncernu Sony Pictures usłudze Crackle. Europejczycy na swoją edycję będą musieli najprawdopodobniej poczekać – na Starym Kontynencie produkcja zostanie wydana na płytach DVD i w niesprecyzowanych na razie serwisach dystrybucji cyfrowej (w kilku z nich ekranizacja ma zostać podzielona na kilka mniejszych epizodów). Niestety konkretna data premiery poza USA nie jest na razie znana.

Zdjęcie z planu filmu Dead Rising: Watchtower - Dead Rising: Watchtower – ujawniono datę premiery filmu - wiadomość - 2015-01-15
Zdjęcie z planu filmu Dead Rising: Watchtower

Historia, która zostanie przedstawiona w filmie, nie będzie bazować na serii Capcomu – jego akcja zostanie osadzona pomiędzy drugą i trzecią częścią cyklu Dead Rising. Fabuła opowie o zakończonej niepowodzeniem próbie zaszczepienia ludzi przeciwko wirusowi zamieniającego ich w zombie. Oprócz walki z żywymi trupami, w produkcji znajdzie się też wątek rządowego spisku, który mógł zapoczątkować zarazę.

Potwierdzono, że w Dead Rising: Watchtower pojawi się jeden z głównych bohaterów gier Capcomu, a więc Frank West, w którego wcieli się znany z programu The Daily Show aktor Robb Riggle. W filmie nie będzie odgrywał on jednak pierwszoplanowej roli – ta przypadnie bohaterowi granemu przez Jesse’a Metcalfe’a (John Tucker musi odejść, serial Gotowe na wszystko). W obsadzie znaleźli się jeszcze Meghan Ory (Dawno, dawno temu, Bez litości, Intelligence), Virginia Madsen (Numer 23, Hell on Wheels), Dennis Haysbert (Sin City, 24 godziny) oraz Keegan Connor Tracy (Teoria chaosu, Oszukać przeznaczenie 2).

Reżyserem obrazu został Zach Lipovsky, którego ostatnim projektem było Leprechaun: Origins – restart znanej niegdyś serii horrorów Karzeł. Filmowiec do niedawna zajmował się głównie efektami specjalnymi, ale jakiś czas temu został odkryty przez samego Stevena Spielberga w ramach zorganizowanego przez niego konkursu.

W jednym z niedawnych wywiadów Lipovsky zdradził, że Dead Rising: Watchtower ma przypominać serię filmów z Indianą Jonesem – poszukiwanie skarbów zastąpi jednak walka z zombie. Za scenariusz ekranizacji gier Capcomu odpowiedzialny jest Tim Carter, który napisał wcześniej skrypt między innymi do serialu internetowego Mortal Kombat: Legacy. Producentem wykonawczym obrazu jest Lorenzo di Bonaventura, który maczał palce w Transformersach.