Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 2 października 2014, 12:38

autor: Artur Raciborski

Film Dead Rising: Watchtower będzie jak Indiana Jones z zombie

Zdjęcia do filmu Dead Rising: Watchtower rozpoczną się już w tym tygodniu i według zapowiedzi reżysera widowiska, Zacha Lipovsky'ego, produkcja przypominać ma kultową serię Indiana Jones, tyle że z zombie w jednej z głównych ról.

Dead Rising + Indiana Jones = Dead Rising: Watchtower.

W tym tygodniu w Vancouver rozpoczynają się zdjęcia do filmu Dead Rising: Watchtower, który powstaje na licencji cyklu Dead Rising. Za produkcję widowiska odpowiada wytwórnia Legendary Digital Media. Według zapowiedzi reżysera filmu, Zacha Lipovsky’ego, Dead Rising: Watchtower ma przypominać kultową serię Indiana Jones, tyle że z udziałem wygłodniałych zombie. Lipovsky ma nadzieję, że dzięki temu wniesie do gatunku powiew świeżości. Dead Rising: Watchtower ma być straszny i dramatyczny, lecz będzie to również bardziej film przygodowy, w którym nie zabraknie humoru. Fabuła nie będzie bazować na grach firmy Capcom, ale historia przedstawiona w produkcji ma rozegrać się pomiędzy drugą a trzecią częścią cyklu. Według zapowiedzi w filmie może pojawić się kilka znajomych twarzy. Lipovsky zasugerował, że może zobaczymy Franka Westa, głównego bohatera Dead Rising. W filmie nie zabraknie oczywiście takich wątków, jak lekarstwo, które powstrzymuje przemianę w krwiożerczego zombie, co zresztą reżyser porównał do życia z wirusem HIV.

Idea tego, że ktoś mógłby zostać ugryziony i pozostawać człowiekiem tylko tak długo, jak przyjmuje lekarstwo każdego dnia jest bardzo interesująca i dramatyczna. Podobnie żyje się z piętnem posiadania wirusa HIV w naszym społeczeństwie. Kolejnym fajnym elementem jest to, że zombie pamiętają niektóre rzeczy ze swojego poprzedniego życia. Ciężko zapomnieć widoku policjanta przemienionego w zombie, który strzela z pistoletu, czy nieumarłej matki pchającej przed sobą wózek – powiedział Zach Lipovsky, reżyser filmu.

Poza tym poznaliśmy szczegóły obsady aktorskiej. Protagonistę zagra Jesse Metcalfe (John Tucker musi odejść, Gotowe na wszystko). Jeżeli chodzi o główną postać żeńską, to w rolę tę wcieli się Meghan Ory, znana z takich produkcji, jak Dawno, dawno temu, Bez litości oraz Intelligence. W skład obsady wchodzą też m.in.: Virginia Madsen (Numer 23, Hell on Wheels), Dennis Haysbert (Sin City 2, 24 godziny) oraz Keegan Connor Tracy (Teoria chaosu, Oszukać przeznaczenie 2).

Ważną informacją jest również fakt, że Dead Rising: Watchtower nie pojawi się na ekranach kin, a jedynie w dystrybucji cyfrowej. Film zadebiutuje w usłudze Crackle, która należy do koncernu Sony. W USA dostępna jest ona na Xboksie 360, Xboksie One, PlayStation 3 oraz PlayStation 4. Jeżeli chodzi o Europę, to film pojawi się na DVD dzięki Content Media.

Dead Rising zadebiutował w 2006 roku i był jednym z pierwszych przedsięwzięć firmy Capcom na platformie Xbox 360. W tytule przejęliśmy kontrolę nad Frankiem Westem, fotografem prasowym, który trafił do centrum handlowego w niewielkim miasteczku, jakie opanowała horda krwiożerczych zombie.

W 2010 roku wydano Dead Rising 2 na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz komputery PC. W Dead Rising 2 główny protagonista gry, Chuck Green, były mistrz zawodów motocrossowych, wyrusza do Fortune City, by odnaleźć lekarstwo dla swojej córki, która została zainfekowana wirusem.

Najnowsza odsłona serii, czyli Dead Rising 3 zadebiutowała 22 listopada 2013 roku na Xboksie One, a miesiąc temu tytuł przywędrował również na komputery osobiste. W trzeciej odsłonie cyklu wcielamy się w Nicka Ramosa i ponownie stawiamy czoło tysiącom nieumarłym.