Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2014, 12:54

Peter Dinklage i Jason Sudeikis w obsadzie filmu Angry Birds

Studio Rovio Entertainment ogłosiło obsadę nadchodzącego filmu animowanego na podstawie wyjątkowo popularnej serii gier Angry Birds. Głosy bohaterom produkcji podłożą tak znani aktorzy jak Peter Dinklage, Jason Sudeikis czy Danny McBride.

O tym, że powstanie film na podstawie Angry Birds – jednej z najpopularniejszych gier mobilnych wszech czasów – wiedzieliśmy już od grudnia 2012 roku. Jak dotąd nie poznaliśmy jednak zbyt dużej ilości informacji na temat planowanej animacji; ujawniono wyłącznie datę premiery oraz reżyserów. Teraz studio Rovio Entertainment postanowiło pochwalić się obsadą, jaką zebrało w celu podłożenia głosów bohaterom.

Na animację na podstawie Angry Birds przyjdzie nam jeszcze poczekać prawie dwa lata. - Peter Dinklage i Jason Sudeikis w obsadzie filmu Angry Birds - wiadomość - 2014-10-02
Na animację na podstawie Angry Birds przyjdzie nam jeszcze poczekać prawie dwa lata.

Trzeba przyznać, że fiński zespół przyciągnął do siebie szereg naprawdę znanych nazwisk. Pierwszoplanowe role przejmą aktorzy komediowi: Jason Sudeikis wcieli się w Reda, niezbyt silnego ptaka, mającego problemy ze swym temperamentem, Bill Hader zagra główny czarny charakter – świnię, zaś Maya Rudolph podłoży głos pod Matildę, najważniejszą z postaci kobiecych. Trójka ma na swoim koncie występy w takich filmach jak Szefowie wrogowie, Boski chillout czy Druhny. Z drugiego planu wspomogą ich Josh Gad (Jobs), Danny McBride (To już jest koniec), Jillian Bell (22 Jump Street) oraz najbardziej znany aktor z całej listy: Peter Dinklage, którego większość kinomaniaków kojarzy jako Tyriona Lannistera z Gry o tron. Zdobywca Złotego Globu za 2012 rok wcieli się w Potężnego Orła. Obsadę uzupełnią komicy Hannibal Buress i Cristela Alonzo oraz muzyk Romeo Santos.

Najbardziej znanym nazwiskiem w obsadzie jest bez wątpienia Peter Dinklage. - Peter Dinklage i Jason Sudeikis w obsadzie filmu Angry Birds - wiadomość - 2014-10-02
Najbardziej znanym nazwiskiem w obsadzie jest bez wątpienia Peter Dinklage.

Animowana adaptacja Angry Birds ma ukazać się w kinach 1 lipca 2016 roku. Film zostanie wyreżyserowany przez Fergala Reilly'ego oraz Claya Kaytisa – obaj panowie pracowali już przy takich tytułach jak Ralph Demolka, Klopsiki i inne zjawiska pogodowe czy Kraina lodu. Produkcja zostanie sfinansowana z funduszy fińskiego studia Rovio Entertainment, które dysponuje prawami do marki.

  1. Oficjalna strona studia Rovio Entertainment