Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 stycznia 2015, 10:10

Gra tajemnic, Haker - weekendowe premiery filmowe

16 stycznia do naszych kin zawita Gra tajemnic z Benedictem Cumberbatchem, a starcie z nią będzie musiał wytrzymać film Haker w reżyserii Michaela Manna. To dwie największe premiery filmowe tego weekendu, zapraszam!

Gra tajemnic

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Jeden z oscarowych faworytów w końcu trafia do polskich kin. Gra tajemnic to nie tyle historia złamania szyfru słynnej Enigmy, to historia Alana Turinga, matematyka z problemami, którego praca stała się podstawą dla współczesnej informatyki. W filmie poznajemy geniusza umęczonego przez swój, potępiany społecznie i prawnie, homoseksualizm, śledzimy jego pracę, jego przyjaźń z koleżanką po fachu Joan Clarke, a wreszcie jego wkład w zatrzymanie hitlerowskiej maszyny wojennej. Jeśli wierzyć opiniom, mamy do czynienia z wzorowo wykonaną pracą filmową, której jednak brakuje iskry geniuszu. A niektórzy widzowie nad Wisłą bez wątpienia będą kręcić nosem na mimochodem wspomniany wkład polskich matematyków w procesie „łamania” Enigmy. Ale dla samych kreacji aktorskich powinno być warto.

  1. Tytuł oryginalny: The Imitation Game
  2. Reżyseria: Morten Tyldum
  3. Grają: Benedict Cubmerbatch, Keira Knightley, Matthew Goode, Mark Strong

Haker

Źródło: www.stopklatka.pl
Źródło: www.stopklatka.pl

Michael Mann i jego cyfrowa kamera mają wielu fanów wśród miłośników dobrych filmowych sensacji. Haker to jego najnowsza propozycja, która skupia się – a jakże! - na motywie cyber-wojny. Niezwykle zdolny haker zostaje wyciągnięty z więzienia po tym, jak fragmenty jego kodu z lat młodości zostają zidentyfikowane jako część wirusa związanego z terrorystycznym atakiem na terenie Chin. Efektem wyjścia z więzienia będą dynamiczne podróże po wielu krajach, gonitwy, strzelaniny, zderzenie z dawnym przyjacielem i polityczna rozgrywka na linii USA – Chiny. Wszystko brzmi bardzo banalnie, ale jest spora szansa, że autor Gorączki wyciągnie z materiału bazowego coś więcej, niż sztampową sensację.

  1. Tytuł oryginalny: Blackhat
  2. Reżyseria: Michael Mann
  3. Grają: Chris Hemsworth, Wei Tang, Viola Davis,

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Dzwoneczek i bestia z Nibylandii (w magicznym świecie pojawia się ogromna bestia),
  2. Misja: Gwiazda (duński film familijny o przyjaźni Duńczyka i młodej muzułmanki),
  3. Coś musi się stać (historia trudnej miłości dwóch młodych Szwedów),
  4. Wkręceni 2 (kontynuacja polskiej komedii sprzed roku).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.