Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DS
Okładka Puzzle & Dragons Z (3DS)
OkładkaPuzzle & Dragons Z (3DS)

Puzzle & Dragons Z 3DS

Puzzle & Dragons Z to gra logiczna będąca rozszerzoną wersja popularnej produkcji mobilnej. Autorzy połączyli mechanizmy walki wzorowane na serii Bejeweled z typowo RPG-owym eksplorowaniem podziemi oraz tresowaniem potworów.

Logiczne | fantasy | elementy RPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Puzzle & Dragons Z Premiera 3DS

12grudnia2013

producent: GungHo Online Entertainment wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Puzzle & Dragons Z to gra logiczna wzbogacona elementami RPG. Jest to mocno rozbudowana wersja mobilnego przeboju. Produkcję opracowało japońskie studio GungHo Online, czyli ten sam zespół, który odpowiadał za stworzenie pierwowzoru na smartfony i tablety.

Gra stanowi ciekawe połączenie klasycznego RPG w stylu dungeon crawler z grą logiczną, a wszystko to doprawione zostało elementami wzorowanymi na serii Pokemon. Zabawa polega na eksplorowaniu pełnych wrogów i skarbów lochów. Na wyprawę do podziemi nie udajemy się jednak samotnie lub nawet z grupą poszukiwaczy przygód. Zamiast tego obejmujemy dowództwo nad drużyną wytresowanych potworów.

System walki wzorowany jest na serii gier logicznych Bejeweled. Na ekranie znajduje się trzydzieści różnego rodzaju szlachetnych kamieni. Naszym zadaniem jest taka manipulacja nimi, aby uzyskać ciąg trzech lub więcej klejnotów tego samego typu, co pozwala na wyprowadzenie ataku na przeciwnika. Im więcej kamieni zgrupujemy, tym silniejszy cios zadamy. Starcia wzbogaca system żywiołów przypisanych do różnych rodzajów klejnotów. Każdy przeciwnik jest słaby przeciwko jednemu żywiołowi i zadane nim obrażenia będą znacznie większe. Gra pozwala również łączyć ataki w potężne kombosy.

Podczas przygód gracz kolekcjonuje nowe, coraz potężniejsze potwory, które potem dołącza do swojej drużyny. Na raz możemy pokierować jednym oficerem oraz czterema jego podwładnymi. Wszystkie monstra możemy rozwijać, jak również dokonywać fuzji dwóch okazów w celu stworzenia nowego, znacznie silniejszego gatunku.

Puzzle & Dragons Z nie jest jedynie prostą konwersją z urządzeń mobilnych. Największą zmianą jest usunięcie wszystkich mikropłatności. Rozbudowano również wątek fabularny i dodano nowe potwory.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: 8.2 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Puzzle & Dragons Z: Odpowiednia dla każdego wieku.