Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczne3DSNDSPC
Okładka Jewel Master: Cradle of Rome 2 (3DS)
OkładkaJewel Master: Cradle of Rome 2 (3DS)

Jewel Master: Cradle of Rome 2

Cradle of Rome 2 jest kontynuacją popularnej gry logicznej, autorstwa studia deweloperskiego Awem. Zadanie gracza polega na pokonywaniu kolejnych plansz z układankami w rodzaju „dopasuj trzy symbole” i gromadzeniu środków umożliwiających budowę stolicy starożytnego świata.

Logiczne | casual

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewel Master: Cradle of Rome 2 Premiera

24lis2010

PC

21paź2011

NDS

29mar2012

3DS

producent: Awem studio wydawca: Rising Star Games

W 2007 roku niezależne studio Awem wypuściło na rynek przeznaczoną dla masowego odbiorcy grę logiczną Cradle of Rome. Tytuł zdobył dużą popularność wśród casualowych graczy, co zaowocowało portami na rozmaite platformy sprzętowe, a także kolejnymi odsłonami cyklu – Cradle of Persia i Cradle of Egypt. Deweloperzy postanowili jednak jeszcze raz sięgnąć po sprawdzony pomysł, wzbogacając go o nowe elementy oraz ładniejszą oprawę wizualną.

Pod względem mechaniki rozgrywki Cradle of Rome 2 stanowi rozwinięcie koncepcji zawartych w pierwowzorze. Gracze ponownie mają za zadanie zbudować od podstaw stolicę starożytnego imperium i objąć nad nią panowanie. Nie jest to jednak proste zważywszy na fakt, że do rozwoju miasta potrzeba surowców, które zdobyć można poprzez rozwiązywanie układanek z rodzaju „dopasuj trzy symbole”.

W kampanii głównej – Adventure Mode (po jej ukończeniu można odblokować także dodatkowe tryby Tourney i Blitz) twórcy przygotowali 100 plansz o rosnącym poziomie trudności. Gracz musi manipulować symbolami w taki sposób, by za pomocą jednego ruchu dopasować w pionie lub poziomie co najmniej trzy identyczne. W miejsce „zredukowanych” elementów z górnej części ekranu zsuwają się nowe. Warunkiem zwycięstwa jest odblokowanie wszystkich oznaczonych kolorami pól w wyznaczonym limicie czasowym. W miarę postępów w grze pojawiają się nowe rodzaje symboli, rozmaite przeszkody, ale także power-upy (np. bomby i młotki).

Swoistym urozmaiceniem zabawy są proste mini-gierki sprawdzające spostrzegawczość i zdolność zapamiętywania. Ich wyniki nie wpływają bezpośrednio na przebieg rozgrywki, ale pozwalają zdobyć bonusowe punkty do wyniku.

Oprawa wizualna Cradle of Rome 2 wyróżnia się przede wszystkim animowanymi elementami otoczenia (np. budynki, mieszkańcy) oraz ręcznie rysowanymi tłami. Całości wrażeń estetycznych dopełnia także klimatyczna ścieżka dźwiękowa.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Jewel Master: Cradle of Rome 2: Odpowiednia dla każdego wieku.

Jewel Master: Cradle of Rome 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pantium 1GHz
  • 1GB RAM
  • Windows XP/Vista/7
PC
3DS
NDS