Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCNDS
Okładka Jewel Master: Cradle of Persia (NDS)
OkładkaJewel Master: Cradle of Persia (NDS)

Jewel Master: Cradle of Persia

Tradycyjna gra logiczna, w której celem zabawy jest dopasowanie kolorowych elementów w grupy. Tym razem całość została umiejscowiona w stylistyce Bliskiego Wschodu i opatrzona tłem fabularnym, w którym budujemy własne imperium.

Logiczne | 2D

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewel Master: Cradle of Persia Premiera

9mar2012

PC NDS

producent: Cerasus Media wydawca: Rising Star Games

Gry podobne do Jewel Master: Cradle of Persia

Puzzle Quest 2

Jewels of the Ages

Jewel Master: Cradle of Rome 2

Kolejna wydana przez Rising Star Games gra z serii Jewel Master. Tym razem akcja produkcji osadzona jest na Bliskim Wschodzie i pozwala wcielić się we władcę Persji. Podobnie jak w poprzednich tytułach, celem zabawy jest dopasowanie takich samych elementów w grupy.

W podstawowym module przygody gracze muszą oczyścić kolejne plansze, zebrać surowce i zdobyć odpowiednie elementy do swojego pałacu w ramach kolejnych epok. Ukończone już poziomy można następnie ogrywać w trybie wyzwań, który zwiększa nieco poziom trudności i stawia nowe wymagania przed posiadaczami konsoli.

Klasyczne zaznaczanie kolorowych pól o takim samym symbolu lub barwie zostało przez twórców nieco zmodyfikowane przez specjalne znaczniki wskazujące na różne surowce oraz pola nieruchome, które trzeba najpierw odblokować odpowiednią kombinacją elementów. Celem grających jest głównie dokonywanie takich ruchów na planszy, aby wśród usuwanych kwadracików znajdowały się też te oznaczające złoto, drewno i kamień. Zdobyte w ten sposób materiały można następnie przeznaczyć na rozbudowę wymarzonego imperium. Zadanie to utrudnia płynący czas, który wymusza szybkie planowanie ruchów i podejmowanie decyzji.

Rozgrywkę dodatkowo urozmaicają oddane graczom do dyspozycji i odblokowywane wraz z postępami w grze bonusy. Wśród nich jest m.in. dynamit, który pozwala na usunięcie wybranych pól z planszy. Obok materiałów wybuchowych są też takie, które zmieniają kolor kwadracików i zatrzymują czas.

Produkcja została utrzymana w stylistyce nawiązującej do starożytnej Persji. Odpowiednią atmosferę starają się budować ręcznie rysowane grafiki i charakterystyczne melodie w tle.

Ostatnia modyfikacja 30 kwietnia 2013

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Jewel Master: Cradle of Persia: Odpowiednia dla każdego wieku.

NDS
PC