Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneNDS
Okładka Jewels of the Ages (NDS)
OkładkaJewels of the Ages (NDS)

Jewels of the Ages NDS

Gra logiczna, w której zajmujemy się oczyszczaniem plansz z różnokolorowych obiektów, uczestnicząc jednocześnie w ciekawych przygodach umiejscowionych w czasach starożytnych.

Logiczne | 2D | polskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jewels of the Ages Premiera NDS

1czerwca2011

pudełko PL

1czerwca2011

producent: CI Games / City Interactive wydawca: CI Games / City Interactive wydawca PL: CI Games / City Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Jewels of the Ages to gra logiczna z elementami przygodówki, której ogólna koncepcja jest bardzo zbliżona między innymi do tytułów z serii Puzzle Quest. Za jej opracowanie odpowiedzialne jest rodzime studio City Interactive.

W trakcie rozgrywki przenosimy się do czasów starożytnych, biorąc udział w wydarzeniach rozgrywających się w Grecji oraz w Egipcie. Do czekających na nas wyzwań można zaliczyć między innymi wzięcie udziału w słynnych Igrzyskach Olimpijskich, konieczność przełamania klątwy pewnego egipskiego faraona, odbycie podróży z doskonale znanym z mitologii greckiej Odyseuszem czy podjęcie próby zajęcia słynnej Troi. Warto dodać, że na naszej drodze staje wiele mitycznych kreatur, wśród których nie zabrakło hydry, chimery czy minotaura.

Mechanika rozgrywki niewiele różni się od konkurencyjnych tytułów. Cała zabawa polega mianowicie na umiejętnym ustawianiu przy sobie co najmniej trzech identycznych obiektów, tak by mogły zostać usunięte z planszy. Ma to różne skutki w zależności od rodzaju rozgrywanego aktualnie etapu, mogąc służyć otwarciu dostępu do skarbca czy zadaniu obrażeń napotkanemu przeciwnikowi. W sumie do ukończenia jest 125 głównych poziomów oraz pięć bonusowych wyzwań.

Górny ekranik konsoli DS wykorzystywany jest przez grę w głównej mierze do wyświetlanych pejzaży aktualnie eksplorowanych lokacji, wizerunków spotykanych postaci czy animacji atakowanych potworów. Na dolnym ekranie pokazywana jest najczęściej aktualna plansza do gry, choć może on też wyświetlać służącą do nawigacji mapę świata.

Tryb gry: single player  

Jewels of the Ages cena w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Jewels of the Ages

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.