Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWiiU3DS
Okładka Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars (3DS)
OkładkaMario vs. Donkey Kong: Tipping Stars (3DS)

Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars

Dwuwymiarowa gra logiczna od Nintendo, wykorzystująca najsłynniejsze postaci z kultowych gier tejże firmy. W Mario vs.

Logiczne | 2D | Mario | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars Premiera

5mar2015

3DS WiiU

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars to dwuwymiarowa gra logiczna na Wii U i 3DS-a autorstwa firmy Nintendo – producenta gier wideo i konsol. Tytuł po raz kolejny wykorzystuje słynne postacie. Tym razem gracze mają okazję pokierować małymi, zabawkowymi Mario, księżniczkami Peach, itd.

W produkcji musimy przedrzeć się przez szereg poziomów, w których dotarcie do celu wymaga obmyślenia sytuacji i pokonania napotkanych przeszkód. Postacie poruszają się samodzielnie i cały czas podążają w jedna stronę, zmieniając kierunek jedynie podczas napotkania ściany. W związku z tym, do zadań grającej osoby należy ustawianie różnych pomostów i blokad, by przeprowadzić ludziki z jednego miejsca w drugie. Od szybkości wykonywania tych czynności zależy ilość punktów, które wpadają na nasze konto po zakończeniu levelu. Do zabawy wykorzystywany jest ekran dotykowy pada od konsoli Wii U / 3DS, a rozgrywka przypomina nieco to, co widzieliśmy chociażby w mobilnej wersji polskiej gry Sleepwalker’s Journey.

Deweloperzy do naszej dyspozycji oddali także edytor układów. Stworzone dzieła można udostępniać innym graczom. Po wykonaniu tej czynności, osoby, które skusiły się na sprawdzenie naszego poziomu oceniają go, dając innym zainteresowanym znać, czy w ogóle jest on warty uwagi. Co ciekawe, nie od początku mamy dostęp do wszystkich funkcji kreatora - nowe opcje odkrywamy dzięki zdobywanym w trakcie zabawy gwiazdkom.

Oprawa graficzna Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars nie powala na kolana, gdyż została stworzona w minimalistycznym stylu 2D. Mimo wszystko całość jest zabawna i utrzymana w klimatach uwielbianych przez fanów firmy Nintendo. Co ciekawe jest to pierwsza produkcja Nintendo oferowana w opcji cross-buy (kupując jedną z wersji, otrzymuje się kod na drugą gratis).

Ostatnia modyfikacja 15 stycznia 2015

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Mario vs. Donkey Kong: Tipping Stars

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
WiiU
3DS