Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DSWii
Okładka The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D (3DS)
OkładkaThe Legend of Zelda: Majora's Mask 3D (3DS)

The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D

The Legend of Zelda: Majora's Mask

Kontynuacja gry The Legend of Zelda: Ocarina of Time, która podobnie jak jej poprzedniczka ukazała się pierwotnie na konsoli Nintendo 64. W grze wcielamy się ponownie w postać Linka, który trafia do tajemniczej krainy Termina, stojącej w obliczu zbliżającej się apokalipsy.

Przygodowe | TPP | fantasy | elementy RPG | elementy logiczne | reedycje/remastery/remaki | The Legend of Zelda | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D Premiera

3kwi2009

Wii

13lut2015

3DS

producent: Nintendo wydawca: Nintendo Strona oficjalna

Gry podobne do The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D

Monster Hunter Stories

Barbie: Dreamhouse Party

Ever Oasis

Odświeżona wersja jednej z najciekawszych i jednocześnie najbardziej niedocenianych odsłon kultowej serii The Legend of Zelda. Oryginalna wersja gry ukazała się na Nintendo 64 w roku 2000.

Fabuła gry jest bezpośrednią kontynuacją The Legend of Zelda: Ocarina of Time, którą w podobny sposób odświeżono w 2011 roku. Podczas zabawy wcielamy się w jedną z dwóch głównych postaci uniwersum Zeldy – chłopca imieniem Link, który w poszukiwaniu swojego skradzionego konia trafi do krainy zwanej Termina. Stoi ona w obliczu śmiertelnego zagrożenia zderzeniem z ogromnym księżycem, który nieuchronnie zmierza w jej stronę. Okazuje się, że za tajemniczymi wydarzeniami kryje się leśny stwór Skull Kid, który wszedł w posiadanie mitycznej Maski Majory. Posiada ona ogromną moc, ale w niepowołanych rękach może spowodować wiele zła. Zadaniem Linka będzie rzecz jasna odzyskanie maski i zapobieżenie zbliżającej się apokalipsie.

Mechanika rozgrywki nie odbiega w znacznym stopniu od standardów serii i tego, co oferowała poprzedniczka. Zabawa sprowadza się do eksploracji kolejnych lokacji, rozwiązywania zagadek oraz walki z rozmaitymi przeciwnikami. W porównaniu z poprzednimi odsłonami cyklu, tym razem położono jednak nieco większy nacisk na interakcję z napotykanymi postaciami niezależnymi oraz większą ilość zadań dodatkowych. Podczas gry używamy oczywiście nieodłącznej okaryny, która pomoże nam np. w rozwiązywaniu zagadek czy też spowolnieniu/przyspieszeniu czasu. Nowością jest za to możliwość skorzystania z 24 różnych masek, które po założeniu dają naszemu bohaterowi rozmaite zdolności specjalne, takie jak szybkość, niewidzialność czy możliwość transformacji.

O unikalności tytułu decyduje jednak w znacznej mierze oryginalna konstrukcja, przypominająca w swych założeniach kultową komedię Dzień Świstaka. Nasz protagonista ma na wykonanie zadania jedynie trzy dni, a jedna godzina w grze odpowiada mniej więcej minucie czasu rzeczywistego. W przypadku niepowodzenia księżyc uderza w powierzchnię planety powodując apokalipsę. Używając okaryny możemy jednak powrócić do gry, zachowując postępy w realizacji zadań pobocznych oraz większość ekwipunku (za wyjątkiem amunicji i pieniędzy). Cała historia rozpoczyna się od początku, ale my jesteśmy mądrzejsi o doświadczenia z poprzedniej rozgrywki, które możemy wykorzystać na swoją korzyść.

The Legend of Zelda: Majora’s Mask to zdecydowanie najmroczniejsza z odsłon popularnej japońskiej serii, a jej odświeżona odsłona zachowuje specyficzny klimat pierwowzoru. Jednocześnie dołożono wszelkich starań, by sama rozgrywka stała się przystępniejsza także dla początkujących graczy. Pod względem technicznym edycja 3DS wyróżnia się gruntownie przebudowaną grafiką w podwyższonej rozdzielczości oraz szeregiem poprawek, bazujących na sugestiach użytkowników wersji oryginalnej. Gra czyni także użytek ze specyficznych możliwości konsolki Nintendo, takich jak tryb 3D czy drugi dotykowy ekran, za pomocą którego korzystamy z mapy oraz ekwipunku.

Ostatnia modyfikacja 12 listopada 2014

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8,8 / 10 na podstawie 249 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,6 / 10 na podstawie 16 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda: Majora's Mask 3D

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Legend of Zelda: Majora's Mask Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Nintendo eShop
3DS
Wii