Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 listopada 2012, 19:57

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Ace Combat: Assault Horizon na PC w pierwszym kwartale 2013 roku

Japońska firma Namco Bandai zapowiedziała oficjalnie, że w pierwszym kwartale 2013 roku na komputerach PC pojawi się zręcznościowy symulator lotniczy Ace Combat: Assault Horizon. Gra ukazała się po raz pierwszy w 2011 roku, na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Namco Bandai zapowiedziało oficjalnie na pierwszy kwartał przyszłego roku premierę pecetowego portu Ace Combat: Assault Horizon. Szczegóły dotyczące konwersji nie są jednak na razie znane. Do tej pory żaden przedstawiciel cyklu Ace Combat nie znalazł się na dyskach twardych użytkowników komputerów. Wydawca równocześnie poinformował, że gra pojawi się w cyfrowej dystrybucji, w sieciach PlayStation Network oraz Xbox Live, odpowiednio 28 listopada i 18 grudnia.

Przypomnijmy, że Ace Combat: Assault Horizon to zręcznościowy symulator współczesnych samolotów bojowych. Produkcja jest kolejną odsłoną popularnej japońskiej serii Ace Combat, istniejącej już od przeszło kilkunastu lat. Została ona wydana po raz pierwszy w październiku 2011 roku, na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. Gra przenosi nas do niedalekiej przyszłości. Wcielamy się w porucznika sił NATO Williama Bishopa. Naszym zadaniem jest powstrzymanie planów Andreia Markova, szalonego najemnika, który postawił sobie za cel rozpętanie III wojny światowej.