Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 listopada 2012, 10:07

autor: Adrian Werner

Według plotek Ace Combat: Assault Horizon zawita wkrótce na PC

Do tej pory seria Ace Combat szerokim łukiem omijała pecety. Już wkrótce może to jednak ulec zmianie. Według najnowszych informacji, bardzo prawdopodobne, że na PC zmierza konwersja Ace Combat: Assault Horizon.

Mamy nadzieję, że plotki okażą się prawdziwe i Ace Combat: Assault Horizon zawita na PC. - Według plotek Ace Combat: Assault Horizon zawita wkrótce na PC - wiadomość - 2012-11-10
Mamy nadzieję, że plotki okażą się prawdziwe i Ace Combat: Assault Horizon zawita na PC.

Ace Combat to najsłynniejsza konsolowa seria zręcznościowych gier lotniczych. Do tej pory miłośnicy komputerów nie mieli okazji zagrać w żadną z jej odsłon. Wkrótce może to jednak ulec zmianie. Najnowsze plotki sugerują bowiem, że firma Namco Bandai pracuje nad przeniesieniem zeszłorocznego Ace Combat: Assault Horizon na pecety.

Spekulacje te wywołało wystąpienie przez Koreański oddział wydawcy z prośbą o przydzielenie wersji pecetowej właściwej kategorii wiekowej. W przeszłości w ten sposób dowiadywaliśmy o istnieniu wielu nieujawnionych projektów i wywołane tym spekulacje prawie zawsze okazywały się mieć pokrycie w rzeczywistości. Pozostaje mieć nadzieję, że Ace Combat: Assault Horizon nie okaże się wyjątkiem.

Według plotek Ace Combat: Assault Horizon zawita wkrótce na PC - ilustracja #2

Przypomnijmy, że Ace Combat: Assault Horizon ukazało się na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 w październiku zeszłego roku. W przeciwieństwie do większości wcześniejszych odsłon serii akcja gry nie była osadzona w fikcyjnym (choć w wielu miejscach przypominającym Ziemię) świecie Strangereal i zamiast tego toczyła się w naszej rzeczywistości. Wcielaliśmy się w porucznika Williama Bishopa, będącego dowódcą podległego NATO elitarnego szwadronu Warwolf. W trakcie kampanii musieliśmy powstrzymać plany Andreia Markova, czyli rosyjskiego najemnika pragnącego rozpętać III wojny światowej.

Podobnie jak poprzednie odsłony Ace Combat: Assault Horizon oferuje mocno zręcznościowy model lotu. Autorzy nie zawracali sobie głowy realizmem i zamiast tego postawili na szaloną efektowność powietrznych starć. Nie zabrakło jednak nowych elementów. Po raz pierwszy w historii serii pojawiła się sekcja, w której kierowaliśmy helikopterem. Ponadto wprowadzono specjalny system pojedynków powietrznych, dzięki któremu starcia nie ograniczały się do strzelania w małe punkciki na horyzoncie.

Porzucenie klasycznego dla serii świata oraz zmiany w mechanice walki nie spodobały się wszystkim fanom. Mimo to gra zyskała dobre recenzje i okazała się sporym sukcesem finansowym - do maja tego roku sprzedała się w ponad 1,07 mln egzemplarzy.