Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2013, 09:39

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Ace Combat: Assault Horizon debiutuje na PC

Od dzisiaj posiadacze komputerów PC mogą zaopatrzyć się w grę Ace Combat: Assault Horizon, która pierwotnie ukazała się na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360 w 2011 roku.

Dzisiaj ma miejsce premiera gry Ace Combat: Assault Horizon w wersji na komputery PC. Tytuł dostępny jest już na Steamie i powinien także znajdować się na sklepowych półkach w całym kraju.

W Ace Combat: Assault Horizon po raz pierwszy w historii serii sterujemy helikopterami. - Ace Combat: Assault Horizon debiutuje na PC - wiadomość - 2013-01-25
W Ace Combat: Assault Horizon po raz pierwszy w historii serii sterujemy helikopterami.

Ace Combat: Assault Horizon w wersji na PC posiada wszystkie dodatki, które ukazały się do konsolowych wersji, a cały zestaw debiutuje pod nazwą Ace Combat: Assault Horizon - Enhanced Edition. Gra dostępna jest w polskiej wersji językowej, dzięki firmie Cenega, która jest rodzimym dystrybutorem produkcji. Cenę sugerowaną za wydanie pudełkowe ustalono na poziomie 99,99 zł. Natomiast na Steamie zapłacimy za wersję cyfrową 29,99 euro, co w przeliczeniu daje około 125 zł.

Ace Combat: Assault Horizon oryginalnie ukazało się 11 października 2011 roku na konsolach PlayStation 3 i Xbox 360. W listopadzie tego samego roku, tytuł trafił także na handhelda Nintendo 3DS. Kilka miesięcy temu firma Namco Bandai, wydawca gry, oficjalnie zapowiedziała komputerową edycję popularnej produkcji.

Ace Combat: Assault Horizon to kolejna odsłona popularnej gry zręcznościowej, w której zasiadamy za sterami myśliwców. Wcielamy się w porucznika Williama Bishopa, który musi powstrzymać Andreia Markova, chcącego rozpocząć III Wojnę Światową, dzięki potężnej broni – Trinity. Do dyspozycji graczy oddano szereg misji i maszyn, w tym helikoptery, które pojawiły się w serii po raz pierwszy.