Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Ace Combat Advance (GBA)

Ace Combat Advance GBA

Kieszonkowa edycja słynnej zręcznościówki. Zasiadamy za sterami jednego z kilkunastu fikcyjnych myśliwców i bierzemy udział w dziesięciu niezbyt skomplikowanych misjach.

Zręcznościowe | samoloty | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka Ace Combat Advance (GBA)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

23lutego2005

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace Combat Advance to kieszonkowa edycja słynnej strzelanki, doskonale znanej posiadaczom dwóch konsol z rodziny PlayStation. Za produkcję omawianej zręcznościówki odpowiedzialne jest studio o nazwie Human Soft, znane również z takich pozycji jak Jimmy Neutron Boy Genius czy Pac-Man Pinball Advance. Firma ta specjalizuje się wyłącznie w tworzeniu gier na przenośną konsolkę koncernu Nintendo.

Zasady rozgrywki pozostały niezmienione, z oczywistych względów właściwa gra została jednak znacznie uproszczona. Tyczy się to w głównej mierze modułu odpowiedzialnego za sterowanie jednym z dostępnych myśliwców. Gracz do tego celu wykorzystuje wyłącznie klawisze kierunkowe. Poszczególne przyciski służą natomiast do korzystania z posiadanego uzbrojenia – działka pokładowego oraz różnych typów rakiet. Wątek fabularny praktycznie nie istnieje, cała zabawa koncentruje się bowiem na pojedynkach z siłami wroga.

Przygotowana przez producentów kieszonkowej wersji Ace Combat kampania singleplayer składa się z dziesięciu niezbyt rozbudowanych misji. Każdy z dostępnych etapów można ukończyć w przeciągu zaledwie paru minut, Ace Combat Advance nie zapewnia więc zbyt długiego czasu rozgrywki. Poszczególne misje są jednak dość zróżnicowane. Gracz zajmuje się przede wszystkim likwidacją innych myśliwców, a także celów naziemnych. Niektóre etapy wymagają ponadto osłaniania sojuszniczych jednostek.

W początkowej fazie rozgrywki można zasiąść za sterami wyłącznie jednej maszyny, z wyglądu przypominającej myśliwiec MiG-29. W miarę rozwoju zabawy można jednak odblokować jedenaście innych płatowców. Gracz głównie nagradzany jest za likwidowanie znajdujących się w powietrzu wrogich maszyn. Interfejs obsługi jest dość przejrzysty. W prawym dolnym rogu ekranu znajduje się niewielka mapa, na której zaznaczone są aktualne cele misji a także możliwe do zniszczenia obiekty (statki, myśliwce itp.). Pojedynki w Ace Combat Advance rozgrywają się w trójwymiarowym otoczeniu, przy czym wydarzenia ukazywane są z lotu ptaka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Ace Combat Advance

Klasyfikacja PEGI Ace Combat Advance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon
Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon

wiadomość10 sierpnia 2010

Mamy doskonałe wieści dla wszystkich fanów zręcznościowych gier lotniczych. Najbardziej utytułowana seria tego typu doczeka się nowej odsłony. Namco Bandai ujawniło bowiem, że trwają prace nad Ace Combat: Assault Horizon.

Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów
Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów

wiadomość18 kwietnia 2008

Seria Ace Combat od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród konsolowych fanów lotnictwa i choć symulacji w niej tyle, co kompetencji w rządzie, to trzeba, że klimat podniebnych walk producentowi zawsze udawało się utrzymać. Nie dziwią więc znakomite wyniki sprzedaży, jakimi chwali się koncern Namco Bandai.

Ace Combat 6 exclusivem na X360?

wiadomość21 marca 2007

Kolejny tytuł do tej pory kojarzony wyłącznie z konsolami marki Sony trafi również na X360. Mowa tu o Ace Combat 6, kontynuacji serii symulatorów lotniczych o arcade’owym zacięciu. W ostatnim numerze japońskiego magazynu Famitsu znalazła się zapowiedź tej produkcji – co ciekawe, nie ma w niej słowa o wersji na PS3.

Atari europejskim wydawcą sześciu gier firmy Namco Bandai

wiadomość6 maja 2006

Europejski oddział firmy Atari (dawne Infogrames) ogłosił wczoraj, iż zawiązał współpracę z japońskim koncernem Namco Bandai. Powyższy fakt sfinalizowano podpisując eksklusywną umowę wydawniczą. Efektem tych działań będzie europejska premiera sześciu gier wydanych wcześniej w Ameryce Północnej i Japonii na przenośne konsole firmy Nintendo.