Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweGBA
Okładka Ace Combat Advance (GBA)
OkładkaAce Combat Advance (GBA)

Ace Combat Advance GBA

Kieszonkowa edycja słynnej zręcznościówki. Zasiadamy za sterami jednego z kilkunastu fikcyjnych myśliwców i bierzemy udział w dziesięciu niezbyt skomplikowanych misjach.

Zręcznościowe | samoloty | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace Combat Advance Premiera GBA

23lutego2005

producent: Human Soft wydawca: Bandai Namco Entertainment Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Ace Combat Advance

Wolfenstein 3D

Wings

R-Type III: The Third Lightning

Ace Combat Advance to kieszonkowa edycja słynnej strzelanki, doskonale znanej posiadaczom dwóch konsol z rodziny PlayStation. Za produkcję omawianej zręcznościówki odpowiedzialne jest studio o nazwie Human Soft, znane również z takich pozycji jak Jimmy Neutron Boy Genius czy Pac-Man Pinball Advance. Firma ta specjalizuje się wyłącznie w tworzeniu gier na przenośną konsolkę koncernu Nintendo.

Zasady rozgrywki pozostały niezmienione, z oczywistych względów właściwa gra została jednak znacznie uproszczona. Tyczy się to w głównej mierze modułu odpowiedzialnego za sterowanie jednym z dostępnych myśliwców. Gracz do tego celu wykorzystuje wyłącznie klawisze kierunkowe. Poszczególne przyciski służą natomiast do korzystania z posiadanego uzbrojenia – działka pokładowego oraz różnych typów rakiet. Wątek fabularny praktycznie nie istnieje, cała zabawa koncentruje się bowiem na pojedynkach z siłami wroga.

Przygotowana przez producentów kieszonkowej wersji Ace Combat kampania singleplayer składa się z dziesięciu niezbyt rozbudowanych misji. Każdy z dostępnych etapów można ukończyć w przeciągu zaledwie paru minut, Ace Combat Advance nie zapewnia więc zbyt długiego czasu rozgrywki. Poszczególne misje są jednak dość zróżnicowane. Gracz zajmuje się przede wszystkim likwidacją innych myśliwców, a także celów naziemnych. Niektóre etapy wymagają ponadto osłaniania sojuszniczych jednostek.

W początkowej fazie rozgrywki można zasiąść za sterami wyłącznie jednej maszyny, z wyglądu przypominającej myśliwiec MiG-29. W miarę rozwoju zabawy można jednak odblokować jedenaście innych płatowców. Gracz głównie nagradzany jest za likwidowanie znajdujących się w powietrzu wrogich maszyn. Interfejs obsługi jest dość przejrzysty. W prawym dolnym rogu ekranu znajduje się niewielka mapa, na której zaznaczone są aktualne cele misji a także możliwe do zniszczenia obiekty (statki, myśliwce itp.). Pojedynki w Ace Combat Advance rozgrywają się w trójwymiarowym otoczeniu, przy czym wydarzenia ukazywane są z lotu ptaka.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Ace Combat Advance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.