Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS2
Okładka Ace Combat Zero: The Belkan War (PS2)

Ace Combat Zero: The Belkan War PS2

Ace Combat Zero: The Belkan War to kolejna produkcja firmy Namco, należąca do popularnej serii zręcznościowych gier lotniczych. Scenariusz przedstawia wydarzenia na piętnaście lat przed okolicznościami, występującymi w piątej odsłonie Ace Combat, czyli około roku 1990.

Zręcznościowe | samoloty | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Ace Combat Zero: The Belkan War (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

25kwietnia2006

20września2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace Combat Zero: The Belkan War to kolejna produkcja firmy Namco, należąca do popularnej serii zręcznościowych gier lotniczych. Scenariusz przedstawia wydarzenia na piętnaście lat przed okolicznościami, występującymi w piątej odsłonie Ace Combat, czyli około roku 1990. Postać, której losy przejmujemy w nasze ręce, to pilot wojskowy wynajęty przez kraj o nazwie Ustio - ten z kolei został najechany przez swojego sąsiada, czyli państwo Belka.

W czasie gry zostaje przydzielony nam szereg najróżniejszych misji. Są to m.in. powietrzne walki z innymi myśliwcami, czy niszczenie wyznaczonych obiektów. Podczas wykonywania danej misji mamy możliwość wyboru jednej z trzech ścieżek postępowania. Mianowicie możemy najzwyczajniej wykonać zlecone zadanie i dostać rangę najemnika, zestrzelić dodatkowo samoloty nieprzyjaciela, za które zostajemy uhonorowani tytułem żołnierza, bądź asystować innym pilotom. Za to ostatnie poboczne zlecenie otrzymujemy kategorię rycerza. W Ace Combat Zero: The Belkan War istnieje jeszcze jeden dodatkowy element, którego nie mieliśmy przyjemności uświadczyć w poprzednich częściach cyklu. Jest to system rival-ace czyli walki z tzw. bossami.

W grze istnieje wiele najróżniejszych powietrznych maszyn, którymi strącamy samoloty przeciwnika, bądź on nasze. Są to bardzo dokładnie odwzorowane płatowce takie jak: F-15C Eagle, F/A-18C Hornet, J 35J Draken czy Typhoon. Graficznie omawiany produkt przedstawia się równie dobrze jak poprzednia część Ace Combat. Przede wszystkim szczegółowo odwzorowano modele samolotów i efekty strzałów czy wybuchów. Jednak otoczeniu i innym elementom również nie można niczego zarzucić. Bardzo ciekawym elementem od strony audio, są charakterystyczne głosy pilotów, którzy porozumiewają się między sobą przez radio, co doskonale dodaje realizmu Ace Combat Zero: The Belkan War.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 161 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.7 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Gry podobne do Ace Combat Zero: The Belkan War

Klasyfikacja PEGI Ace Combat Zero: The Belkan War

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Ace Combat Zero: The Belkan War

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Trylogia Ace Combat z PlayStation 2 otrzyma remastery?
Trylogia Ace Combat z PlayStation 2 otrzyma remastery?

wiadomość26 marca 2018

Pojawiły się plotki, że firma Bandai Namco Entertainment pracuje nad remasterami Ace Combat 04: Shattered Skies, Ace Combat 5: The Unsung War oraz Ace Combat Zero: The Belkan War, czyli zręcznościowych gier lotniczych wydanych pierwotnie na PlayStation 2.

Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon
Zapowiedziano Ace Combat: Assault Horizon

wiadomość10 sierpnia 2010

Mamy doskonałe wieści dla wszystkich fanów zręcznościowych gier lotniczych. Najbardziej utytułowana seria tego typu doczeka się nowej odsłony. Namco Bandai ujawniło bowiem, że trwają prace nad Ace Combat: Assault Horizon.

Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów
Dziesięć milionów Ace Combatów w rękach klientów

wiadomość18 kwietnia 2008

Seria Ace Combat od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród konsolowych fanów lotnictwa i choć symulacji w niej tyle, co kompetencji w rządzie, to trzeba, że klimat podniebnych walk producentowi zawsze udawało się utrzymać. Nie dziwią więc znakomite wyniki sprzedaży, jakimi chwali się koncern Namco Bandai.

Ace Combat 6 exclusivem na X360?

wiadomość21 marca 2007

Kolejny tytuł do tej pory kojarzony wyłącznie z konsolami marki Sony trafi również na X360. Mowa tu o Ace Combat 6, kontynuacji serii symulatorów lotniczych o arcade’owym zacięciu. W ostatnim numerze japońskiego magazynu Famitsu znalazła się zapowiedź tej produkcji – co ciekawe, nie ma w niej słowa o wersji na PS3.

Katamari Damacy, Ace Combat i Warhammer: Mark of Chaos już wkrótce na konsoli Xbox 360?

wiadomość19 marca 2007

Jaką wspólną cechą mogą lub będą się być może mogły pochwalić następujące tytuły: Katamari Damacy, Warhammer: Mark of Chaos oraz Ace Combat 6? Już niebawem może się okazać, że zostaną oficjalnie zapowiedziane na konsolę Xbox 360.