Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2008, 10:13

Grand Theft Auto IV wszedł w fazę gold

Koncern Electronic Arts ma chrapkę na przejęcie Take-Two, wydawcy m.in. serii Grand Theft Auto. Premiera czwartej części tego tytułu przewidziana była na 29 kwietnia, ale co jakiś czas dochodziły do nas nieśmiałe pogłoski sugerujące, że w walce pomiędzy gigantami ucierpieć mogą gracze i sklepowy debiut przygód Niko Bellica zostanie po raz kolejny przesunięty.

Koncern Electronic Arts ma chrapkę na przejęcie Take-Two, wydawcy m.in. serii Grand Theft Auto. Premiera czwartej części tego tytułu przewidziana była na 29 kwietnia, ale co jakiś czas dochodziły do nas nieśmiałe pogłoski sugerujące, że w walce pomiędzy gigantami ucierpieć mogą gracze i sklepowy debiut przygód Niko Bellica zostanie po raz kolejny przesunięty. Całe szczęście, plotki pozostały plotkami, a my możemy być pewni, że GTAIV ukaże się na czas. Machina ruszyła i gra właśnie weszła w fazę gold, czyli prościej mówiąc, pojechała do tłoczni.

Prognozy dla firmy Rockstar są bardzo optymistyczne. Analitycy przewidują, że w ciągu pierwszego tygodnia sprzedaży, gra znajdzie nawet 9,5 milionów nabywców na całym świecie i co najmniej 5,8 milionów w samych tylko Stanach Zjednoczonych. Kierownictwo Take-Two oczekuje sprzedaży w pierwszym tygodniu na poziomie co najmniej sześciu milionów sztuk i dochodu rzędu 400 milionów dolarów.

W Polsce Grand Theft Auto IV ukaże się w tym samym terminie co na całym świecie, czyli 29 kwietnia. Rodzimym wydawcą jest firma Cenega Poland.