Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 kwietnia 2008, 13:40

autor: Virion

Nie będzie ceremonii rozdania nagród BAFTA w tym roku

Niestety, w tym roku nie odbędzie się ceremonia rozdania nagród w dziedzinie gier wideo organizowana przez The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA). Została ona przesunięta na 10 marca 2008 roku.

Niestety, w tym roku nie odbędzie się ceremonia rozdania nagród w dziedzinie gier wideo organizowana przez The British Academy of Film and Television Arts (BAFTA). Została ona przesunięta na 10 marca 2009 roku.

Oficjalnym powodem podjęcia takiej decyzji są problemy z systemem oceniania gier. Chodzi generalnie o jego usprawnienie i ponowne ustalenie pewnych zasad. Jak się wydaje stanowisko BAFTA wynikagłównie z tego, że regulamin konkursu w poprzedniej wersji dopuszczał produkcje, które jeszcze nie trafiły na sklepowe półki albo były w dużej mierze niedokończone. Właśnie to sprawiało komisji przydzielającej nagrody największe trudności.

Nie będzie ceremonii rozdania nagród BAFTA w tym roku - ilustracja #1

Nieoficjalnym powodem, dla którego przesunięto galę z końca roku na jego początek jest również fakt, iż przyznanie statuetek BAFTA kolidowało z inną ważną imprezą z dziedziny gier wideo, czyli Golden Joystick Awards.

Ceremonia rozdania nagród BAFTA w dziedzinie gier wideo po raz pierwszy odbyła się w roku 2003. O tym, kto zdobył statuetki w zeszłym roku możecie przeczytać tu.

gry