Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2008, 10:36

autor: Jiker

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 kwietnia 2008)

Beta nowego Dreamlords i Football Superstars, światowa premiera Sledgehammer, GTA IV dopuszczone do sprzedaży w Australii, Stormfront Studios jeszcze w grze – zapraszamy do lektury weekendowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Beta nowego Dreamlords i Football Superstars, światowa premiera Sledgehammer, GTA IV dopuszczone do sprzedaży w Australii, Stormfront Studios jeszcze w grze – zapraszamy do lektury weekendowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.

Dreamlords: The Reawakening

Z informacji opublikowanych przez firmę Lockpick Entertainment wynika, że już niedługo dojdzie do startu oficjalnej, zamkniętej bety gry Dreamlords: The Reawakening. Pozycja będąca darmową, sieciową (stąd okreslenie MMO) strategią czasu rzeczywistego zadebiutuje na rynku elektronicznej rozrywki w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Football SuperStars

Beta Dreamlords nie będzie jedyna tego typu wersją testową, która zostanie w najbliższym czasie udostępniona użytkownikom komputerów osobistych. Podobnie stanie się już niebawem w przypadku Football SuperStars, sportowej MMO, powstającej w biurach firm Cybersports and Monumental Games. Gra umożliwi poprowadzenia młodego adepta sztuki piłkarskiej i rozgrywanie meczy z ludźmi z całego świata.

Sledgehammer

Firma Buka Entertainment dostarczy już niedługo, bo 26 kwietnia, na rosyjski rynek wyścigową grę akcji o tytule Sledgehammer. Pozycja umożliwiająca pokierowanie potężnymi ciężarówkami w morderczych wyścigach po torach rozmieszczonych na całym świecie weszła właśnie w fazę złota i powędrowała do tłoczni. Sledgehammer wyróżnia fakt, iż najwięcej punktów możemy zdobyć poprzez eksterminację przeciwników.

GTA IV

Australijska wersja Grand Theft Auto IV została poddana cięciom, dzięki którym mogła zostać pozytywnie oceniona przez tamtejszy urząd poddający klasyfikacji tego typu materiały. Otrzymała w związku z tym notę MA15, najwyższą z możliwych i zostanie dopuszczona do sprzedaży w kraju kangurów. Nie jest to pierwszy przypadek tego typu – poprzednie odsłony GTA również musiały być poddawane dosyć drastycznym modyfikacjom.

Stormfront Studios

Zeszłotygodniowa informacja o zamknięciu Stormfront Studios była dosyć zaskakująca. Jako główny powód podane zostały narastające problemy finansowe. Jak się jednak okazuje, o czym poinformował prezes studia, Don Daglow, nie zostało ono zamknięte. Wstrzymano jedynie jego działalność. Do jego likwidacji dojdzie jednak w momencie, gdy nie uda się szczęśliwie doprowadzić do końca prób podpisania intratnych kontraktów z kilkoma popularnymi wydawcami. Finalna decyzja podjęta zostanie w przeciągu kilku najbliższych tygodni.

Galerie

Kończąc „Wieści ze świata” proponujemy Wam kilka najciekawszych zestawów zrzutów ekranowych z poprzedniego dnia. Dzisiaj polecamy:

Euro Track Simulator

Salvation

Alpha Protocol

Tom Clancy’s HAWX

Top Spin 3

Tiberium

BAJA

Mafia II

Moscow Racer

Warhammer 40000: Dawn of War 2

gry