Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3PCX360
Okładka Scivelation (PS3)

Scivelation

Scivelation to trzecioosobowa gra akcji z elementami strzelaniny i skradanki, za której stworzenie odpowiada studio deweloperskie Black Wing Foundation.

Akcji | TPP

Okładka Scivelation (PS3)

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Scivelation to strzelanina z elementami typowymi dla gier z gatunku skradanek, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Program wyprodukowano w ukraińskim studiu Black Wing Foundation na doskonale znanym większości graczy silniku Unreal Engine 3, stworzonym przez programistów z firmy Epic i wykorzystanym m.in. w Gears of War.

Nieprzeciętna jak na tego typu produkcję wydaje się być fabuła, która nie boi się podejmować trudnych tematów – w tym tych dotyczących manipulacji w kodzie genetycznym człowieka. Mianowicie w 2026 roku inżynieria genetyczna osiągnęła niezwykle wysoki poziom zaawansowania, pozwalając tym samym na niemal nieograniczone zmiany w strukturze DNA. W ten sposób powołano do życia repliki Jezusa i Antychrysta co przyczyniło się do nadejścia fałszywego Sądu Ostatecznego, a w rezultacie ich zniszczenia. W następstwie tych wydarzeń cała władza dostała się w ręce tzw. Nowego Rządu, który de facto ogłosił się namiestnikiem Boga na Ziemi. Rozpoczęły się tortury i prześladowania. Społeczeństwo podzielono na kasty kierujące się zasadami surowego kodeksu postępowania. Osoby uznane za nosicieli dobrego materiału genetycznego mogą pracować w przeróżnych zawodach, w tym tych związanych z utrzymywaniem porządku i bezpieczeństwa. Resztę społeczeństwa traktuje się jak podludzi, więzienia wypełnione są bezwolnymi więźniami podłączonymi bez przerwy do systemu wirtualnego Piekła i Nieba. Niższe warstwy społeczeństwa pozbawiono możliwości edukacji.

W tym mrocznym świecie przyszłości jednak nie wszystko jest stracone. Wciąż istnieje opozycja, której bojownicy, aby przetrwać trudy egzystencji i nieprzerwaną walkę, faszerują swoje ciała cybernetycznymi implantami. Ostatnim ratunkiem dla całego świata jest doktor Narumi Amano, która zażyła eksperymentalną substancję o nazwie Omega, będącą silnym mutagenem czyniącym z człowieka Broń Ostateczną.

W grze możemy przełączać się pomiędzy dwoma postaciami, co pozwala nam m.in. na różne sposoby eliminacji wrogów czy też stosowanie odpowiednich taktyk skradania się. W czasie przygody napotykamy na ponad dwudziestu bossów do pokonania, a każdy z nich dysponuje nie tylko własną przeszłością i osobowością, ale także innym sposobem walki. Niejednokrotnie używamy także przeróżnych pojazdów.

Scivelation oprócz czystej akcji oferuje również pewne elementy role-playing. Nie brakuje więc dodatkowych, ułatwiających rozgrywkę gadżetów, możliwości ulepszania posiadanej broni czy wszczepiania sobie kolejnych implantów. Przeciwnicy, z jakimi musimy walczyć podzieleni są na trzy kategorie. Są więc zwykli ludzie, są osoby modyfikowane genetycznie oraz wszelkiego rodzaju maszyny.

Autorzy Scivelation stawiają przede wszystkim na klimatyczne rozwiązania, co objawia się głównie poprzez odpowiednio przygotowaną oprawę graficzną z użyciem najnowszych technik (HDR, dynamiczne oświetlenie, pixel shadery, normal i parallax mapping) oraz muzykę wykonywaną m.in. przez orkiestrę symfoniczną.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 32  

Oczekiwania czytelników: 8,9 / 10 na podstawie 188 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Scivelation

odpowiednia dla każdego wieku

Scivelation w trzecim kwartale 2010 roku
Scivelation w trzecim kwartale 2010 roku

wiadomość26 listopada 2009

Topware Interactive oficjalnie zapowiedziało nową strzelaninę na silniku Unreal Engine 3. Produkcja o enigmatycznym tytule Scivelation w wykonaniu ukraińskiego studia Black Wing Foundation na rynek powinna trafić w trzecim kwartale 2010 roku.

Spore zawirowania wokół Salvation - zmiana nazwy, silnika, wydawcy
Spore zawirowania wokół Salvation - zmiana nazwy, silnika, wydawcy

wiadomość10 października 2009

W marcu tego roku ukraińscy programiści spod znaku Black Wing Foundation poinformowali o pracach nad swoim pierwszym projektem (maczali też palce w Stalin vs. Martians, ale spuśćmy na to zasłonę milczenia), trzecioosobowym shooterem, Salvation. Niestety, od tego czasu słuch o grze zaginął – aż do teraz.

Ukraińcy zapowiadają Salvation
Ukraińcy zapowiadają Salvation

wiadomość11 marca 2008

Ukraińskie studio Black Wing Foundation zaanonsowało grę zatytułowaną Salvation, trzecioosobową strzelaninę z elementami skradanki wykorzystującą silnik Source. Gra powstaje z myślą o pecetach i Xboxie 360.

PC
X360
PS3