Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Sledgehammer (PC)

Sledgehammer PC

Gear Grinder

Dynamiczna gra akcji. Zasiadamy za sterami potężnie uzbrojonych ciężarówek, próbując wyeliminować innych kierowców. Do wyboru zarówno kampania dla pojedynczego gracza, jak i multiplayer dla ośmiu osób.

Akcji | samochodowe

PC Windows
Okładka Sledgehammer (PC)

producent: Targem

wydawca PL: Techland

Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10kwietnia2008

19stycznia2012

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sledgehammer jest dynamiczną zręcznościówką, w której zajmujemy się masową eksterminacją pojawiających się na ekranie przeciwników. Za przygotowanie tej gry odpowiedzialne jest rosyjskie studio developerskie Targem Games. Firma ta polskim graczom jest w głównej mierze znana dzięki takim tytułom jak Battle Mages, czy Hard Truck Apocalypse. To właśnie z tym drugim produktem Sledgehammer ma najwięcej elementów wspólnych. Zasiadamy bowiem za sterami doskonale opancerzonych i zarazem potężnie uzbrojonych modeli ciężarówek. Opisywana produkcja w pewnym stopniu nawiązuje więc między innymi do takich serii jak Carmageddon, czy Twisted Metal. Sledgehammer powstał jednak wyłącznie z myślą o posiadaczach komputerów osobistych.

Akcja Sledgehammer rozgrywa się w bliżej nieokreślonej przyszłości, w bardzo wyraźny sposób nawiązując między innymi do popularnych filmów z serii „Mad Max”. Walki prowadzone są bowiem głównie na opuszczonych terenach. Są to zarówno wyniszczone miasta, jak i pustkowia czy ogromne amerykańskie autostrady. Cała rozgrywka skupia się jednak wyłącznie na eliminacji pozostałych kierowców. W kampanii dla pojedynczego gracza do wykonania mamy kilkadziesiąt różnych misji. Ponadto możemy przystępować do sześciu prostych mini-gier, również nawiązujących do całkowitej demolki.

Do eliminacji innych kierowców oraz posiadanych przez nich ciężarówek wykorzystujemy bogaty arsenał broni, obejmujący działka maszynowe, czy rakiety. Posiadaną maszynę można ulepszać. Ciężarówka może zostać zaopatrzona w lepszy pancerz, mocniejszy silnik, a nawet niezbędne do poruszania się z wyższymi prędkościami nitro. Oprócz singleplayera możemy także liczyć na pełnoprawny multiplayer. Sledgehammer oferuje pełne wsparcie dla ośmiu graczy. Mogą się oni bawić w trybie kooperacji, bądź też uczestniczyć w klasycznych pojedynkach typu deathmatch. Wizualnie Sledgehammer prezentuje się nieznacznie lepiej od Hard Truck Apocalypse. Najładniej wykonano oczywiście ciężarówki oraz towarzyszące prowadzonym walkom eksplozje.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 5.5 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Sledgehammer

16+

Wymagania sprzętowe Sledgehammer

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 3 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5700 lub lepsza)
  • Windows XP/Vista
Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (7 kwietnia 2008)

wiadomość7 kwietnia 2008

Beta nowego Dreamlords i Football Superstars, światowa premiera Sledgehammer, GTA IV dopuszczone do sprzedaży w Australii, Stormfront Studios jeszcze w grze – zapraszamy do lektury weekendowych „Wieści ze świata w telegraficznym skrócie”.