Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3PC
Okładka Tiberium (X360)

Tiberium

Tiberium to pierwszoosobowa strzelanina, która podobnie jak wydana w 2002 roku gra Renegade, odwołuje się do popularnej serii RTS-ów o nazwie Command & Conquer. Produkt został przygotowany przez studio Electronic Arts Los Angeles.

Akcji | FPP | strzelanki

Okładka Tiberium (X360)

data premiery gry:

anulowana

PC X360 PS3

Tiberium to pierwszoosobowa taktyczna strzelanina, która podobnie jak wydany w 2002 roku FPS Renegade, odwołuje się do popularnej serii RTS-ów o nazwie Command & Conquer. Produkt został przygotowany przez studio Electronic Arts Los Angeles z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

Akcja gry rozgrywa się pod koniec lat pięćdziesiątych XXI wieku. Zdewastowany świat powoli otrząsa się po trzeciej wojnie o Tyberium, która rozpoczęła się w 2047 roku od zniszczenia przez Bractwo Nod orbitalnej stacji Filadelfia. To jednak nie terrorystyczna organizacja i jej charyzmatyczny przywódca okazuje się teraz największym zagrożeniem dla ludzkości, ale pochodząca z kosmosu rasa Scrinów, która w trakcie III wojny została podstępem zwabiona na Ziemię przez Kane'a.

Obcy po raz kolejny dają o sobie znać, gdy jedna ze zbudowanych przez nich olbrzymich wież, po kilkunastu latach uśpienia budzi się do życia. Do walki z kosmiczną zarazą wyruszają siły GDI, na czele których staje doświadczony w boju dowódca Ricardo Vega. To on jest głównym bohaterem opowieści i to właśnie w jego rolę wcielasz się podczas gry w Tiberium.

W Tiberium użytkownik może brać udział w bitwach samotnie anihilując wrogie zastępy, ale posiada on również możliwość wydawania rozkazów podległym mu oddziałom żołnierzy i maszynom, co przybliża produkt amerykańskiej firmy do gatunku taktycznych gier akcji. Vega ma do swojej dyspozycji futurystyczną broń, którą w razie potrzeby można przeobrazić w jeden z czterech środków zagłady, np. wyrzutnię rakiet strzelającą kilkoma pociskami naraz. Jakby tego było mało, nasz komandos może również wyznaczyć cel do bombardowań dla lotnictwa, a także użyć we wskazanym miejscu najpotężniejszej broni w arsenale GDI, czyli działa jonowego.

Oprócz kampanii dla jednego gracza, Tiberium oferuje również rozbudowany tryb rozgrywki wieloosobowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 6,9 / 10 na podstawie 323 głosów czytelników.

Gry podobne do Tiberium

Wymagania wiekowe Tiberium

odpowiednia dla każdego wieku

Tiberium - pierwsze wrażenia
Tiberium - pierwsze wrażenia

Przed premierą 19 lutego 2008, 10:09

Przed przylotem do San Francisco miałem wielką nadzieję, że koncern Electronic Arts pozwoli pograć w Tiberium. Niestety, musieliśmy obejść się smakiem. Produkt mogliśmy podziwiać wyłącznie na wielkim ekranie w sali kinowej, bez możliwości zapoznania się z grywalną wersją programu. Autorzy tłumaczyli, że to co zostało zaprezentowane na pokazie, jest dalekie od doskonałości i mieli rację – sporo rzeczy, jak np. HUD wymaga poprawek. O ile jednak brak niektórych dialogów lub efektów dźwiękowych można na tym etapie prac wybaczyć, tak trudno zaakceptować fakt, że Tiberium to produkt o którym można powiedzieć wiele rzeczy, ale na pewno nie to, że powala na kolana...

PC
X360
PS3