Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 października 2010, 18:54

autor: Jiker

Twórcy Dead Space i Dante's Inferno producentami nowego Command & Conquer?

Marka Command & Conquer straciła niedawno wielu fanów. C&C4: Tyberyjski Zmierzch od studia EA Los Angeles nie tylko poległo w starciu z krytykami, ale również zostało bardzo chłodno przyjęte przez samych graczy. Czy w przywróceniu serii dobrego imienia pomoże studio Visceral Games, znane z gier akcji Dead Space oraz Dante’s Inferno?

Marka Command & Conquer straciła niedawno wielu fanów. C&C4: Tyberyjski Zmierzch od studia EA Los Angeles nie tylko poległo w starciu z krytykami, ale również zostało bardzo chłodno przyjęte przez samych graczy. Czy w przywróceniu serii dobrego imienia pomoże studio Visceral Games, znane z gier akcji Dead Space oraz Dante’s Inferno?

Nie jest to wykluczone, o czym zresztą poinformował Nick Earl, będący głównym menedżerem studia, odpowiedzialnym w firmie EA za rozwój gatunku gier akcji i strategii. W rozmowie z serwisem Gamasutra, poświęconej w całości przyszłości Visceral Games, stwierdził on, że temat kolejnej produkcji osadzonej w uniwersum Command & Conquer jest co prawda stosunkowo odległy, ale jak najbardziej realny. Niestety, Earl nie pokusił się oficjalną zapowiedź gry, ani też nie podzielił się jakimikolwiek istotnymi szczegółami.

Twórcy Dead Space i Dante's Inferno producentami nowego Command & Conquer? - ilustracja #1

Command & Conquer: Renegade (PC, 2002)

Na myśl przychodzi w tym miejscu pytanie: jak do wypowiedzi Earla mają się niedawne zapewnienia, że wspomniany już Tyberyjski Zmierzch ma być grą, która zamknie serię C&C? Odpowiedź wcale nie musi być trudna i skomplikowana. Otóż najwidoczniej EA doszło tu do wniosku, że pozostawienie furtki niedomkniętej – a tak należy tłumaczyć nieporozumienie, jakim było stworzenie i wydanie Tyberyjskiego Zmierzchu – nie jest rozwiązaniem, na które koncern może się zgodzić.

Inną kwestią będącą obecnie tematem spekulacji zachodnich serwisów o grach, jest gatunek, w jakim zostanie opracowana potencjalna nowa gra z serii C&C. Mając na uwadze dotychczasowe doświadczenia twórców z Visceral Games powinniśmy spodziewać, że się będzie to gra akcji. Takową odpowiedź nasuwa zresztą sam Earl, który w tej samej rozmowie z portalem Gamasutra stwierdza, że studio mające w dorobku Dead Space i Dante’s Inferno specjalizuje się w projektowaniu tego typu pozycji. Dlatego też zamierza skupić się konkretnie na takiej działalności, podejmując próbę dewelopingu mniej więcej jednego takiego tytułu rocznie.

Twórcy Dead Space i Dante's Inferno producentami nowego Command & Conquer? - ilustracja #2

Tiberium (PC, X360, PS3 – gra skasowana w 2008 roku)

Warto w tym momencie odnotować, że w przeszłości na rynku pojawiały się pozycje z cyklu C&C mające bardzo dużo wspólnego z grami akcji. Na myśl nasuwa się przede wszystkim Command & Conquer: Renegade na PC, wydane w 2002 roku (autorstwa nieistniejącego już studia Westwood). W planach było również głośne swego czasu Tiberium (PC, X360, PS3) – zapowiedziana w 2007 roku produkcja została jednak skasowana już rok później (powodem była bardzo niska jakość). Prace nad nią prowadził zespół EA Los Angeles.

Aktualnie Visceral Games kończy pracę nad długo oczekiwaną kontynuacją przygód Isaaca Clarke’a – Dead Space 2 na PC, Xboksa 360 i PlayStation 3. Do premiery gry dojdzie w styczniu 2011 roku.

gry