Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2008, 08:32

autor: Dorota "vampire" Drużko

Klasyka powraca - zapowiedziano Gobliiins 4

Małe, niezależne francuskie studio Societe Pollene zapowiedziało wydanie kolejnej części kultowej serii Gobliiins.

Małe, niezależne francuskie studio Societe Pollene zapowiedziało wydanie kolejnej części kultowej serii Gobliiins.

Pierwsza część tej logicznej przygodówki ukazała się w 1991 roku natomiast ostatnia opatrzona numerkiem 3 w 1993 roku. Seria pomimo kompletnie liniowej rozgrywki i bardzo wymagających (czasem wręcz absurdalnych) zagadek logicznych zaskarbiła sobie serca wielu fanów głównie ze względu na wszędobylski humor. Twórcy zapowiadają, że najnowsza odsłona ma być bardzo zbliżona do poprzednich. Tym razem podobnie jak w pierwszej części do dyspozycji graczy oddane zostaną trzy gobliny, każdy z nich będzie posiadał określone umiejętności, oczywiście niedostępne dla reszty stworków i tak Tchoup będzie zbierał i używał przedmioty, Stucco przyjmie rolę typowego osiłka natomiast arkanami magii zajmie się Perluis. Kluczem do rozwiązania licznych zagadek stawianych przez twórców będzie umiejętne wykorzystanie zdolności każdego z nich.

Klasyka powraca - zapowiedziano Gobliiins 4 - ilustracja #1

Gobiiins 4 będzie się składać z 16 poziomów oczywiście jak na produkcję dzisiejszych czasów przystało w pełnym 3D. Same zagadki mają być przepełnione humorem jednak niezbyt trudne, z przejściem gry powinien sobie spokojnie poradzić ośmiolatek.

Warto zaznaczyć, że szefem studia Societe Pollene jest Pierre Gilhodes, który pracował nad poprzednimi częściami Gobliiins dla studia Coktel Vision. Po trailer odsyłam na stronę twórców.

Czy w dobie dzisiejszych produkcji sympatyczna familijna przygodówka ma szansę osiągnąć taki sukces jak w latach '90 przekonamy się jeszcze w tym roku.